فا

سیاست

جمعه, 01 اسفند 1399 13:58

مسکو از انصراف آمریکا برای تحریم بین المللی ایران استقبال کرد

دیمیتری پسکوف از انصراف آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در شورای امنیت استقبال کرد.

«آلیک» - دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از انصراف آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در شورای امنیت استقبال کرد.

به گزارش ایرنا، پسکوف امروز جمعه به خبرنگاران گفت: تصمیم آمریکا برای انصراف از اعمال تحریم ها در مورد ایران، اقدام خوبی است و فشار تحریمی مانع اجرای برجام شد.

وی افزود: روسیه طرفدار و حامی برجام است و از خروج آمریکا از توافقنامه هسته‌ای متاسف است و به احیای این توافق بین‌المللی امید بسته است.

سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه نیز امروز جمعه از آمادگی آمریکا برای حضور در مذاکرات برجام استقبال کرد و گفت: این می تواند گامی در جهت احیای کامل توافق هسته ای باشد- 

ریابکوف در گفت و گو با رسانه های روسی گفت: مسکو  امیدوار است که همه اعضای باقی مانده در برجام، نظر مثبتی نسبت به ایده برگزاری نشست با حضور آمریکا داشته باشند

ریچارد میلز سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت به طور رسمی ادعای گذشته کشورش مبنی بر اعمال تحریم‌های شورا علیه ایران را پس گرفت.  

آمریکا با رد ادعای پیشین دونالد ترامپ درباره اعمال تحریم‌های ضدایرانی شورای امنیت و اعلام آمادگی برای شرکت در نشست گروه ۱+۵ و ایران درباره برجام سرانجام اولین سیگنال برجامی را به ایران مخابره کرد.

میخائیل اولیانوف، سفیر روسیه در مقر اروپایی سازمان ملل گفت:  کسانی که طرفدار مکانیسم ماشه بودند و با سیاست های آمریکا در مورد ایران تا حد ممکن و حتی فراتر از سیاست کاملاً شکست خورده فشار حداکثری کنار آمدند بدانند که اکنون زمان، زمان سیاست واقعگرایانه و دیپلماسی است.

به گزارش ایرنا اولیانوف امروز جمعه در توییتی نوشت : آنان بدانند دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. اکنون زمان سیاست واقعگرایانه و دیپلماسی است.

اولیانوف همچنین در گفت‌وگو با رسانه روسی اسپوتنیک تصریح کرد: لغو درخواست آمریکا درباره احیای تحریم‌ها علیه ایران نشانه خوبی است که تأیید می کند ایالات متحده متعهد به احیای  عملکرد عادی برجام است.»

به گزارش ایرنا، دقایقی پس از پایان نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام و آمریکا، انریک مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که برجام در موقعیت حساسی قرار گرفته و به مذاکرات فشرده‌ای با حضور تمام اعضا و آمریکا نیاز است.

وی در توئیتی افزود: من آمادگی دارم تا آن‌ها (اعضای برجام و آمریکا) را برای شرکت در یک جلسه غیر رسمی برای گفت‌وگو درباره مسیر حرکت به جلو دعوت کنم.

در واکنش به اظهار نظر این مقام اروپایی، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آمادگی این کشور برای حضور در نشست گروه ۱+۵ و ایران به منظور بحث درباره مسیر دیپلماسی برنامه هسته‌ای سخن گفت و افزود که ایالات متحده دعوت نماینده اتحادیه اروپا را خواهد پذیرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։