فا

سیاست

یکشنبه, 17 اسفند 1399 09:13

از سوی سفیر روسیه در ایران؛ پیام رییس جمهور روسیه به رهبر انقلاب تقدیم ولایتی شد

لوان جاگاریان در دیدار با علی اکبر ولایتی، ‌پیام ولادیمیر پوتین به رهبر معظم انقلاب را تقدیم وی کرد.

«آلیک» - سفیر روسیه در دیدار با علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری، ‌پیام رییس جمهور روسیه به رهبر انقلاب را تقدیم وی کرد.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی روز گذشته در دیدار با لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران، روسیه و ایران را دوستانی مهم و همسایه‌های پایدار خواند و قدمت همکاری‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و روابط استراتژیک بین دو کشور را عامل مهم استمرار مناسبات راهبردی دو کشور در حوزه‌های گوناگون دانست.

ولایتی با بیان اینکه روابط ایران و روسیه راهبردی با حفظ احترام متقابل است،  به برخی تحولات منطقه‌ای و بین المللی اشاره کرد و گفت: مناسبات منطقه‌ای و تحولات پیرامونی، باعث همکاری و تعامل بیشتر تهران و مسکو شده است و رفت و آمد مقامات دو کشور در روند مناسبات و تقویت تعاملات حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این که اقتضای روابط راهبردی، همکاری‌های موثر در حوزه بین الملل و در سطح منطقه ای است، افزود:  خوشبختانه همکاری‌های ایران و روسیه با کشور سوریه که به دعوت مقامات آن کشور صورت گرفت، کمک کرد تا در برابر دشمنان آن کشور که یک جنگ بین المللی را با حضور بیش از ۷۰ کشور تحمیل نموده بودند مقاومت کرده و پیروز گردد لذا این همکاری بین الملی بسیار موثر است.

ولایتی اضافه کرد: نمونه دیگر همکاری دو کشور در مناقشه ارمنستان و آذربایجان محقق گردید. شرایط کنونی منطقه به گونه‌ای است که دو کشور می‌توانند با هماهنگی یکدیگر در عرصه‌های دیگر نیز حضور یافته و حتما ‌کماکان گسترش یافته و متنوع‌تر ادامه خواهد یافت.

لوان جاگاریان سفیر روسیه  هم که حامل پاسخ پوتین رییس جمهور روسیه به پیام مقام معظم رهبری که چندی قبل توسط محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به وی ارائه شده بود، ضمن تقدیم این پیام به دکتر ولایتی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد و توسعه روابط  دو کشور گفت: تقویت و تحکیم روابط دو جانبه بین روسیه و ایران به قوام و تداوم مناسبات و همکاری‌های فیمابین انجامیده است و دو کشور قدم‌های موثری برای ارتقای مناسبات برداشته‌اند.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر توسعه همه جانبه روابط فی مابین در حوزه های دفاعی، نفتی، هسته ای، صنعتی، کشاورزی، توسعه تجارت و ... درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։