فا

سیاست

جمعه, 22 اسفند 1399 12:48

وزارت امور خارجه: همکاری های ایران و روسیه از مرزهای روابط دوجانبه عبور کرده است

وزارت خارجه کشورمان صبح امروز در خصوص بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بیانیه‌ای صادر کرد.

«آلیک» - وزارت امور خارجه اعلام کرد: در پرتو اراده رهبران و مقامات عالی ایران و روسیه، همکاری‌های دو کشور در راستای تامین منافع مشترک از مرزهای روابط دوجانبه عبور کرده و وارد کمک به تامین امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی شده و مستحکم‌تر از هر زمان دیگری است.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز جمعه در خصوص بیستمین سالگرد معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بیانیه‌ای صادر کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: بیستمین سالگرد «معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه» مصادف با تبادل پیام رهبران جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه شده است. 

وزارت امور خارجه در بیانیه خود تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به فدراسیون روسیه به عنوان کشور همسایه قدرتمند و دوست خود بر پایه «همکاری و احترام متقابل» می‌نگرد و علاقه‌مند به گسترش بیش از پیش روابط خود با این کشور در همه زمینه‌ها است. 

این بیانیه می‌افزاید: در پرتو اراده رهبران و مقامات عالی، همکاری‌های دو کشور در راستای تامین منافع مشترک از مرزهای روابط دوجانبه عبور کرده و وارد کمک به تامین امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی شده و مستحکم‌تر از هر زمان دیگری است.

وزارت امور خارجه یادآور شده است: ایران و روسیه علیه «تحریم‌های ضد بشری و یکجانبه»، «مداخلات غرب در  امور دیگر کشورها»، «ممانعت از ایفای نقش عوامل ثالث در روابط خود» و ضرورت «احترام به حقوق بین‌الملل» همبستگی کامل دارند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։