فا

سیاست

شنبه, 23 اسفند 1399 08:59

پاسخ قاطع ایران به اتهام های بی اساس رژیم صهیونیستی در شورای حقوق بشر

اسماعیل بقایی هامانه در پاسخ به اتهام های بی اساس رژیم صهیونیستی علیه کشورمان تصریح کرد که اشغالگران قدس، به لحاظ اخلاقی حقی برای اظهارنظر درباره مقوله شامخ حقوق بشر در ایران ندارد.

«آلیک» - سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو در پاسخ به اتهام های بی اساس رژیم صهیونیستی علیه کشورمان تصریح کرد که اشغالگران قدس، به لحاظ اخلاقی حقی برای اظهارنظر درباره مقوله شامخ حقوق بشر در ایران ندارد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بقایی هامانه در چهل و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به کنایه یادآور شد که رژیم اسرائیل به بهترین وجه تحت لوای قطعنامه ۳۳۷۹ مورخ ۱۰ نوامبر ۱۹۷۵ مجمع عمومی سازمان توصیف می‌شود.

وی سپس با بیان اینکه حاکمیت قانون در کنار دولتی منصف و مفید، اساس ترویج و حمایت از حقوق بشر و حفاظت از بنیادهای آزادی را تشکیل می‌دهد افزود: مایه تاسف است که برخی دولت‌ها با هدف قرار دادن نظام قضایی کشورهای درحال توسعه به بهانه دفاع از حقوق بشر روی تضعیف حاکمیت قانون در این کشور متمرکز می‌شوند.

سفیر کشورمان یادآور شد که هیچ کشور یا گروهی از کشورها نباید برای دیکته کردن اولویت‌ها و آرمان‌های نظام خود به دیگران، خود را محق بداند. به موجب اصل استقلال عمل، کشورها می‌توانند دولت، نظام قضایی، حقوقی و اقتصادی خود را آزادانه انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه شورای حقوق بشر باید از سیاست زدگی، استانداردهای دوگانه، انگ و کلیشه فاصله بگیرد تصریح کرد: جای تاسف است که برخی دولت ها مانند کانادا، استرالیا، انگلیس، دانمارک، آمریکا، آلمان، فرانسه، سوئیس، هلند، بلژیک، اتریش و سوئد به خود اجازه داده و خود را مستحق می‌دانند که انگشت اتهام را به سمت دیگری بگیرند انگار که آن‌ها الگوهای حقوق بشر هستند و به نحوی وانمود کنند که هیچ کس از عملکرد متناقض آن‌ها در داخل و خارج باخبر نیست.

بقایی تصریح کرد که این کشورها به دلیل صادرات سلاح به کشورهای متجاوز به نقض گسترده حقوق بشر در جهان و اعمال سیاست‌های یکجانبه علیه کشورهای در حال توسعه متهم هستند.

در نشست روز پنجشنبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو شماری از کشورها اتهام هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده بودند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։