فا

سیاست

پنج شنبه, 28 اسفند 1399 08:56

روسیه سفیر خود را از آمریکا فرا خواند

در پی اظهارات بایدن که پوتین را به اتهام مداخله در انتخابات کشورش قاتل خواند و گفته بود مسکو باید تاوان پس بدهد، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که سفیرش را از واشنگتن فرا خوانده است.

«آلیک» - در پی اظهارات جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که ولادیمیر پوتین همتای روسی خود را به اتهام مداخله در انتخابات کشورش قاتل خواند و گفته بود مسکو باید تاوان پس بدهد، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که سفیرش را از واشنگتن فرا خوانده است.

به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه عصر روز گذشته در بیانیه ای خاطرنشان کرد: آناتولی آنتونف سفیر روسیه در واشنگتن برای رایزنی درباره روابط روسیه و آمریکا به مسکو فرا خوانده شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: دولت جدید آمریکا، نزدیک به دو ماه است که در راس قدرت قرار دارد و بزودی ۱۰۰ روز از آغاز حکومت آن سپری خواهد شد و به این مناسبت باید ارزیابی کرد که اعضای دولت بایدن چه کارهایی می توانند بکنند و در چه اقداماتی چندان موفق نیستند.

زاخارووا گفت: برای ما موضوع اصلی این است که چه راههایی برای بهبودی روابط روسیه و آمریکا وجود دارد که بخاطر بن بست کشاندن امور توسط دولت آمریکا در سالهای اخیر،  در شرایط بسیار دشواری قرار گرفته است.

وی افزود: ما علاقه مندیم که از وخیم تر شدن اوضاع روابط روسیه و آمریکا جلوگیری کنیم تا بدتر شدن روابط، ماهیت برگشت ناپذیر نیابد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در جریان رایزنی های وزارت خارجه روسیه و سایر سازمان های مربوطه با سفیر روسیه در واشنگتن در این مورد صحبت خواهد شد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا روز سه شنبه گزارش محرمانه ای را درباره دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن نتیجه گرفت که پوتین ناظر بر تلاش های گسترده ای با هدف سیاه نمایی نامزدی بایدن بوده است.

بایدن درباره این گزارش به جورج استفاناپولوس خبرنگار و مجری ای بی سی نیوز گفت که در تماس تلفنی ژانویه (دی) به پوتین درباره واکنش احتمالی به این موضوع هشدار داده بود.

بایدن گفت: او (پوتین) تاوان آن را پرداخت خواهد کرد. ما- من و او- مذاکراتی طولانی داشتیم. شناخت نسبتا خوبی از او دارم. به او گفتم من از شما شناخت دارم و تو هم از من شناخت داری. اگر به این نتیجه برسم که چنین اتفاقی رخ داده است، آماده باشید.

ویچسلاو والودین، ‌رئیس دومای دولتی، اظهارات اخیر رئیس جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا علیه ولادیمیر پوتین، را ناشی از عجز و ناتوانی " وی خواند.

رسانه های روسیه همچنین از بسته تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه خبر داد که بزودی وضع خواهد شد.

آمریکا در شش سال اخیر بیش از ۱۰۰ بسته تحریم ها در عرصه های اقتصادی و مالی به بهانه های مختلف علیه روسیه وضع کرده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։