فا

سیاست

دوشنبه, 30 فروردين 1400 09:25

ورود ۲۴ کامیون آمریکایی حامل سلاح به شمال شرق سوریه

منابع رسمی سوریه گزارش دادند، نیروهای آمریکایی کاروان حامل سلاح و مهمات و مواد لجستیک و چندین خودروی زرهی را به پایگاه نظامی خود در شمال شرق سوریه منتقل کرده‌اند.

«آلیک» - منابع رسمی سوریه شب گذشته گزارش دادند، نیروهای آمریکایی کاروان حامل سلاح و مهمات و مواد لجستیک و چندین خودروی زرهی را به پایگاه نظامی خود در شمال شرق سوریه منتقل کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، منابع محلی در روستای "السویدیه" در حومه "العربیه" به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفته‌اند که این کاروان شامل ۲۴کامیون بود که ظهر روز یکشنبه از گذرگاه غیر قانونی "الولید" در مرز کردستان عراق وارد خاک سوریه شد.

براساس گزارش این منابع، کاروان حامل سلاح، مهمات، یخچال و تانکر بود که عازم "رمیلان" از طریق جاده بین المللی به منطقه قامشلی و سپس به پایگاه اشغالگران آمریکایی در شهر "الشدادی" در حومه جنوبی الحسکه بوده‌اند.

ورود این کاروان ادوات جنگی آمریکا چهار ساعت پس از ورود ۵ خودروی زرهی و نیز پرواز سنگین جنگنده‌های آمریکایی در این منطقه رخ داده است.

اکثر مناطق استان‌های الحسکه، دیر الزور و الرقه در شمال و شمال شرق سوریه سرشار از منابع انرژی است که در کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) تحت حمایت ائتلاف خودخوانده بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا قرار دارد.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که آمریکا اقدام به قاچاق نفت آن کشور و فروش آن به خارج از این کشور می‌کند و با این کار و محروم کردن سوری‌ها از درآمدهای نفتی، آشکارا حقوق بین الملل را نقض می‌کند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی بود که طرحی برای خروج نیروهای مستقر در سوریه را تصویب کرد، اما پس از آن و به دنبال فشار اعضای کابینه‌اش مجبور شد که ۹۰۰ نظامی را برای تضمین کنترل آمریکا بر میدان‌های نفتی که در منطقه "الجزیره" سوریه قرار دارد، در این کشور مستقر کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։