فا

سیاست

پنج شنبه, 09 ارديبهشت 1400 08:54

دیدارهای وزیر امور خارجه در عمان

ظریف که به عمان سفر کرده است روز گذشته با وزیر خارجه سلطنت عمان و معاون سلطان عمان دیدار و در خصوص  روابط دوجانبه و تحولات منطقه به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

«آلیک» - محمد جواد ظریف که در چارچوب سفر به کشورهای منطقه به عمان سفر کرده است روز گذشته با بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان و فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان عمان دیدار و در خصوص  روابط دوجانبه و تحولات منطقه به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

 

در دیدار ظریف و معاون سلطان عمان تاکید شد؛ عزم تهران - مسقط برای سرعت‌بخشی به تصمیمات مقامات عالی دو کشور

وزیر امور خارجه و معاون سلطان عمان با تاکید بر روابط متمایز ایران و عمان، بر عزم خود در رفع موانع و سرعت بخشیدن به تصمیمات متخذه از سوی مقامات عالیه دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در دیدار با فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان عمان آخرین تحولات روابط دو کشور و همچنین موضوعات منطقه ای مورد علاقه دو کشور را مورد گفت وگو وتبادل نظر قرار داد.

دو طرف در این دیدار با تاکید بر روابط متمایز ایران و عمان مبتنی بر اراده رهبران دو کشور بر عزم خود در رفع موانع و سرعت بخشیدن به تصمیمات متخذه از سوی مقامات عالیه دو کشور تاکید کردند.

 

در دیدار وزیر خارجه سلطنت عمان؛ ظریف بر اجرای مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان تاکید کرد

وزیر امور خارجه بر ضرورت پیگیری و اجرای مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تهران - مسقط تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف که در چارچوب سفر به کشورهای منطقه به عمان سفر کرده است با بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان دیدار و در خصوص  روابط دوجانبه و تحولات منطقه به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

محمد جواد ظریف در این دیدار با مرور بر موضوعات مهم روابط دو کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و مسائل منطقه از تلاش سلطنت عمان در ایفای نقش مثبت در موضوعات مرتبط با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

ظریف با ابراز خرسندی از روند مثبت به وجود آمده در حوزه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بر ضرورت پیگیری و اجرای مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید و با توجه به برگزاری دور نوزدهم این کمیسیون در آینده نزدیک، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دو کشور در این حوزه با مکانیسم‌های مورد توافق برای حصول به سطح مطلوب‌تری از همکاری‌های اقتصادی و تجاری از تحرک مطلوب‌تری برخوردار شود.

بدر بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه سلطنت عمان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف، گسترش همکاری‌های دو کشور را خواستار شد.

همکاری در حوزه‌های حمل و نقل و ترانزیت، در سطوح دو جانبه و چند جانبه، همکاری های قضایی، استرداد مجرمین و تبادل زندانیان از دیگر موضوعات مورد گفت وگوی دو وزیر امور خارجه در این دیدار بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։