فا

سیاست

چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1400 10:02

با توجه به درپیش بودن بازی های المپیک توکیو؛ نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک با سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه در دیدار با رییس کمیته ملی المپیک کشورمان از آمادگی وزارت خارجه برای همکاری همه جانبه با این‌ کمیته با هدف حضور موفق ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های بین المللی و همچنین معرفی فرهنگ غنی ایران به مخاطبان بین المللی تاکید کرد.

«آلیک» - عصر روز گذشته و بنا به دعوت دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نشست مشترکی بین مسئولان کمیته و دکتر سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه به همراه  علیرضا دلخوش مدیر کل دیپلماسی عمومی در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ با توجه به  نزدیک بودن اعزام  کاروان ورزشی کشورمان به بازیهای المپیک توکیو و همچنین در پیش بودن ۵ رویداد بین المللی ورزشی  در سال جاری برای کمیته ملی المپیک و بنا به دعوت رئیس کمیته ملی المپیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه و علیرضا دلخوش مدیر کل دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ضمن حضور در کمیته ملی المپیک از موزه ملی ورزش بازدید کرده و در ادامه با حضور در آکادمی ملی المپیک از کمپ تیم های ملی ،سالن ها و تجهیزات باز سازی شده دیدن کردند.

سپس این نشست مشترک با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس، دکترکیکاوس سعیدی دبیر کل، دکتر سجادی سرپرست کاروان، دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل کمیته در سالن استاد فارسی آکادمی برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از مجموعه زحمتکش وزارت امور خارجه ابراز داشت:انصافا وزارت امورخارجه کشورمان در اعزام تیم های  ملی و کاروان های ورزش کشورمان به رقابت های مختلف بین المللی حمایت و همکاری بسیار خوبی با وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک دارد که جای تقدیرو تشکر دارد.

در ادامه سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ابراز داشت: وزارت امور خارجه همچون گذشته نهایت همکاری و تعامل را با کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو و دیگر رویدادهای پیش رو خواهد داشت اما انتظار داریم همانگونه که قهرمانان عزیز  بعنوان سفیران ورزشی برای رسیدن به سکو و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمات تلاش می کنند بعنوان سفیران فرهنگی نمایندگان شایسته ای برای  میهن عزیزمان باشند تا با توجه به تبلیغات منفی که بر علیه ما می شود مسئولین،مربیان و ورزشکاران کشورهای مختلف جهان با دیدن رفتار خوب شما از مردم ایران در نزد مردمان خود به نیکی یاد کنند.

در ادامه دکتر سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازیهای المپیک توکیو به ارائه گزارشی در خصوص روند فعالیت های کسب سهمیه و آماده سازی کاروان اعزامی، اهداف و برنامه های آن پرداخت .

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։