فا

سیاست

چهارشنبه, 20 بهمن 1395 10:26

رهبر ارامنه جهان دفتر گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را امضا کرد

جاثلیق گارگین دوم روز سه شنبه در دیدار با سید کاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، روابط دو ملت را دیرینه، پایدار و ارزشمند بر شمرد.

«آلیک» - جاثلیق گارگین دوم رهبر مذهبی ارامنه جهان با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان پایتخت ارمنستان، دفتر گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را امضا کرد.

به گزارش ایرنا، جاثلیق گارگین دوم روز سه شنبه در دیدار با سید کاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، روابط دو ملت را دیرینه، پایدار و ارزشمند بر شمرد.

رهبر مذهبی ارامنه همچنین همکاری ها و روابط سیاسی و مردمی دو کشور و توجه به ارزش های ادیان توحیدی را برای حفظ و گسترش ثبات و آرامش مهم برشمرد.

سفیر ایران نیز ضمن مهم برشمردن روابط دینی و مردمی دو کشور گفت: دیدگاه انسانی و همگرایی اسقف اعظم ارامنه جهان، نشانه عمق دوستی دو ملت ایران و ارمنستان است که می تواند در راستای حفظ زندگی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان و همچنین گسترش صلح و آرامش تاثیرگذار باشد.

جاثلیق گارگین دوم در بخشی از یادداشت خود در دفتر یادبود پیروزی انقلاب اسلامی نیز نوشت: از خداوند متعال برای کشور و ملت دوست ایران پیشرفت، شکوفایی، بهروزی و همچنین دوستی دیرینه ملت هایمان را همراه روابط ثمربخش بین دولتی طلب می کنیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։