فا

سیاست

چهارشنبه, 20 بهمن 1395 10:53

سفیر ایران و دادستان ارمنستان برنامه همکاری های قضایی را بررسی کردند

در پایان مذاکرات آرتور داویتیان فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین بیست و پنجمین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور را تبریک گفت.

«آلیک» - سیدکاظم سجادی و آرتور داویتیان دادستان کل ارمنستان برنامه همکاری های حقوقی و قضایی دو کشور در حوزه های مختلف را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که روز سه شنبه در ساختمان دادستانی ارمنستان در ایروان برگزار شد، دادستان کل این کشور بر اهمیت بسیار زیاد روابط ایروان و تهران در حوزه های مختلف از جمله قضایی تاکید کرد.

بنا به اعلام دفتر خبری دادستانی کل ارمنستان، وی گفت: توان و ظرفیت لازم برای تحکیم هرچه بیشتر همکاری بین نهاد های حقوقی دو کشور وجود دارد که باید از آن بهره گرفت.

سجادی سفیر تام الاختیار ایران در ارمنستان نیز در این مذاکرات، نتایج همکاری های شکل گرفته بین دادستانی های کل و دیگر نهادهای حقوقی و قضایی دو کشور را مهم خواند و پیشرفت برنامه آشنایی شهروندان با قوانین دو کشور در مرز ارمنستان و ایران را در چارچوب توافق های کاری، ارزشمند خواند.

سجادی اظهار کرد: در نتیجه اقدام های صورت گرفته، تسهیلات تردد بین دو کشور و میزان سفرهای متقابل شهروندان افزایش یافته است.

در این ملاقات، همچنین مسائل مورد علاقه دو کشور در حوزه های معاضدت متقابل حقوقی و استرداد زندانیان بررسی شد و طرفین بر اهمیت اقدام های نهادهای اجرایی در این زمینه تأکید کردند.

مقام قضایی ارمنستان در باره همکاری ها در این حوزه تاکید کرد: دادستانی کل ارمنستان آمادگی دارد در چارچوب اختیارات، خدمات رسانی را در زمینه ارائه یاری های حقوقی به شهروندان خود در ایران و همچنین به ایرانیان در ارمنستان، گسترش دهد.

سجادی همچنین دعوت دادستان کل ایران از همتای ارمنستانی را برای سفر به ایران ابلاغ کرد.

در پایان مذاکرات نیز داویتیان فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین بیست و پنجمین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور را تبریک گفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։