Print this page
چهارشنبه, 30 فروردين 1396 09:17

صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری در جلسه امروز شورای نگهبان بررسی می شود

براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری، مهلت پنج روزه شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات فردا 31 فروردین به پایان می رسد.

«آلیک» - شورای نگهبان امروز در جلسه عمومی این شورا صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را بررسی می کند.

به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی این مطلب را در یادداشتی در کانال تلگرامی شخصی خود نوشت و افزود: ملاقات های متعدد، حضور در مجلس، دیدار با جمعی از نمایندگان و بررسی برخی از پرونده های داوطلبان انتخابات بخشی از کارهای روز گذشته بود.

سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: باردیگر خبرهای کذب دیگری در خصوص انتخابات و بررسی صلاحیت ها منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت.

کدخدایی در پایان این یادداشت اولین فرصت قانونی اعلام نظر درباره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را  پنجشنبه ۳۱ فروردین اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری، مهلت پنج روزه شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات فردا 31 فروردین به پایان می رسد.

درصورت لزوم شورای نگهبان می تواند این مدت را برای پنج روز دیگر تمدید کند. نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ششم اردیبهشت ماه 96 به وزارت کشور اعلام می شود.

وزارت کشور نیز اسامی نامزدها را در روزهای ششم و هفتم اردیبهشت ماه اعلام می کند و تبلیغات نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری از هشتم اردیبهشت ماه به مدت 20 روز آغاز می شود.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط