فا

سیاست

سه شنبه, 04 مهر 1396 12:16

اقدام ننگین در اصفهان و تحلیل شرم آور "آراکس نیوز"

عصر روز جمعه 31 شهریور ماه، آقای واروژ میناسیان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان هنگامی که به همراه خلیفه ارامنه اصفهان از سفر به خانه باز می گشتند، مورد حمله قرار گرفتند.

خوشبختانه بنابر گزارش های دریافت شده از بیمارستان، آقای میناسیان تحت درمان قرار دارند و علیرغم مجروحیت شدید، خطری جان ایشان را تهدید نمی کند. برای آقای میناسیان شفای عاجل آرزومندیم و امیدواریم ایشان هر چه سریعتر سلامتی خود را بازیافته و همچنین اطمینان داریم که نیروهای انتظامی هر چه سریعتر موفق به دستگیری عاملان این حمله ناجوانمردانه شوند، اگرچه بنابر برخی از گزارش های دریافت شده راننده مهاجمان (که غیر ارمنی می باشد) بازداشت شده است.

در هر حال این اقدام شدیداً محکوم بوده و عاملان آن مستوجب مجازات هستند.

به صورت طبیعی، پس از دریافت چنین اخباری همگان درصدد تفسیر وتحلیل آن برمی آیند، اما آن چه "آراکس" منتشر کرده تفسیری شرم آور و اقدامی غیرمسئولانه بشمار می آید.

سایت "آراکس نیوز" روز 2 مهرماه در کانال تلگرام و صفحه خود در فیسبوک در خبری تحت عنوان "رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان شدیداً مجروح  و به بیمارستان منتقل شده است" به این حادثه پرداخته و بلافاصله افزوده است: "حزب داشناکسیون بار دیگر دست بکار شده است". سپس بی شرمانه می نویسد: "در جامعه ارامنه این خبر پیچیده است که این حمله پیرو دستور داخلی حزب داشناکسیون صورت پذیرفته است". در پی آن، برخی ادعاهای بیمارگونه مطرح شده اند که در ذهن این پرسش را متبادر می کنند که این حجم از اطلاعات نادرست زاده چه تفکر و منبعی می باشد.

البته در سطح جامعه ارامنه همگان می دانند و آنچنانکه ادعا می شود "گفته می شود"، موسس کشیشیان سردبیر این پایگاه خبری از اعضای سابق یکی از شاخه های مرتبط با «ارتش سری ارمنستان» بوده و ید طولانی در ایجاد هیاهوی سفارشی در سطح جامعه ارامنه دارد.

از این مقاله چنین بر می آید که ایشان نه نگران وضعیت سلامتی رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان بوده و نه دستگیری عاملان اصلی این حمله برای ایشان مهم است، بلکه این حادثه تنها فرصتی طلایی برای ماهی گرفتن از آب گل‌آلود و ضربه زدن به همبستگی جامعه ارامنه بشمار می آید.

اما نکته قابل توجه این است که چرا کشیشیان به وسیله "نشریه" خود با چنین سرعتی دست به اطلاع رسانی اشتباه زده است؟ آیا ممکن است هدف از انتشار چنین خبری اطلاع رسانی معکوس بوده باشد؟ امیدواریم که چنین نباشد و در آینده شاهد اصلاح اشتباه انجام گرفته و پایان دادن به اقداماتی باشیم که فضای جامعه ارامنه را دچار التهاب می کنند.

در پایان بار دیگر برای دوست گرامی خود آرزوی سلامتی کرده و به ایشان و دیگر همکارانشان در شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و شخص خلیفه ارامنه اصفهان این اطمینان را می دهیم که تا زمانیکه عدالت و قانون حکمفرما باشد، عاملان چنین اقدامات ناجوانمردانه به سزای عمل خود خواهند رسید.

نقل از ستون «دیدگاه» روزنامه آلیک - روز دوشنبه 3 مهرماه 1396

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։