فا

سیاست

سه شنبه, 20 آذر 1397 11:09

پاشینیان در واکنش به تحریم های ظالمانه آمریکا؛ ایران یک گذرگاه حیاتی برای ما است

نخست وزیر ارمنستان گفت: ایران تنها یک کشور همسایه نیست، این کشور همچنین یک گذرگاه حیاتی برای ما است. ما روابط تنگاتنگ با ایران را حفظ خواهیم کرد.

«آلیک» - نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز گذشته در مصاحبه با خبرنگاران خارجی در مقر نخست وزیری این کشور، موضوع قره باغ را یک اولویت اعلام کرد و گفت: "ما امیدواریم این مسئله حل و فصل شود و ما از راه حل مسالمت آمیز حمایت کامل می کنیم".

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری آناتولی از ایروان، پاشینیان که ائتلاف تحت رهبری او در جریان انتخابات زودهنگام پارلمانی با بیش از هفتاد درصد آرا به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد ما روابط سنتی خوبی با روسیه و شرکای خود را در اتحادیه اروپا داریم و عضو شورای اروپا هستیم".

وی افزود: "ما تحت تاثیر هیچ یک از آنها قرار نداریم. اما ما قصد عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را نداریم".

پاشینیان در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا روابط با ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا علیه تهران قرار خواهد گرفت، گفت: "ایران تنها یک کشور همسایه نیست. این کشور همچنین یک گذرگاه حیاتی برای ما است. ما روابط تنگاتنگ با ایران را حفظ خواهیم کرد اما مسئولیت ها و تکالیف بین المللی نیز بر عهده ما است. در همین حال اعلام می کنم که شرکای بین المللی ما موضع ما را درک خواهند کرد. روابط ما با ایران یک مسئله حیاتی است".

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։