فا

سیاست

چهارشنبه, 12 دی 1397 14:32

دیدار رئیس‌ جمهور با جانباز ارمنی هاسو کشیش دانیلیان و خانواده شهید آلفرد گبری

رئیس‌ جمهور همزمان با شب سال نوی میلادی با خانواده شهید آلفرد گبری و جانباز ارمنی هاسو کشیش دانیلیان دیدار کرد و فرارسیدن سال جدید را به آنان تبریک گفت.

«آلیک» - رئیس‌ جمهور همزمان با شب سال نوی میلادی با خانواده شهید آلفرد گبری و جانباز ارمنی هاسو کشیش دانیلیان دیدار کرد و فرارسیدن سال جدید را به آنان تبریک گفت.

 

در آستانه آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی؛ رئیس جمهور با هاسو کشیش دانیلیان جانباز ارمنی دیدار و گفت وگو کرد / قدردانی از تلاش‌ها و ایثارگری خانواده‌ های جانبازان

رئیس‌ جمهور در ایام میلاد خجسته پیامبر رحمت و سعادت حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی، در فضایی صمیمی با هاسو کشیش دانیلیان جانباز ارمنی و خانواده وی، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار جانباز ارمنی ۷۰ درصد دانیلیان با بیان اینکه مسلمانان، حضرت عیسی(ع) را به عنوان پیامبری بزرگ و به همراه حضرت مریم (س) به عنوان شخصیت‌های بزرگ الهی می‌دانند، گفت: یکی از سوره‌های قرآن به نام حضرت مریم(س) است و در آن داستان زندگی، دوران عبودیت و فرزندآوری ایشان که از معجزات الهی است، آورده شده است.

رئیس جمهور تأکید کرد: حضرت عیسی(ع) شفابخش بیماران بود و با معجزاتی الهی مرده‌ها را زنده می‌کرد.

دکتر روحانی همچنین در این دیدار از تلاش‌ها و ایثارگری خانواده‌های جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قدردانی کرد.

دکتر روحانی در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشت، با اهداء لوح تقدیر از ایثارگری‌های این جانباز ۷۰ درصد قدردانی کرد.

جانباز دانیلیان در سال ۶۳ به درجه رفیع جانبازی نایل گردید.

 

رئیس‌ جمهور در دیدار خانواده شهید ارمنی آلفرد گبری: هموطنان ارامنه در صیانت از کشورمان با ایثار و فداکاری حضور داشته و دارند

رئیس‌ جمهور همزمان با شب سال نو میلادی با خانواده شهید آلفرد گبری دیدار و فرا رسیدن سال جدید را به این خانواده مسیحی تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه دوشنبه در این دیدار صمیمی، ضمن آرزوی سال پر خیر و برکت برای هموطنان مسیحی و تجلیل از صبر و فداکاری والدین شهید آلفرد گبری، اظهار داشت: فرزند شما در راه وطن ایثار و فداکاری کرد و اگر چه از دست دادن فرزند آسان نیست، اما چون فرزند شما در راه ملت و وطن به شهادت رسیده، این موضوع فقدان او را قابل تحمل‌ می‌کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هموطنان ارامنه در صیانت و نگهداری از کشورمان هم‌پای مردم مسلمان در صحنه ایثار و فداکاری حضور داشته و امروز هم آماده فداکاری هستند و این بسیار قابل تحسین است.

شهید آلفرد گبری در سال ۱۳۷۰ و در سن ۲۰ سالگی در منطقه گیلان غرب توسط منافقین به درجه رفیع شهادت نایل آمده است.

در این مراسم که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، رئیس جمهور با تقدیم لوحی از خانواده شهید آلفرد گبری، تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։