فا

سیاست

دوشنبه, 17 دی 1397 10:19

بولتون از ترکیه تضمین خواست

شبکه «ان.بی.سی نیوز» به نقل از جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نوشت، تا زمانی که ترکیه تضمین ندهد که به نیروهای کُرد سوری حمله نمی کند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیروهای نظامی این کشور را از سوریه خارج نمی کند.

«آلیک» - شبکه «ان.بی.سی نیوز» به نقل از جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نوشت، تا زمانی که ترکیه تضمین ندهد که به نیروهای کُرد سوری حمله نمی کند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیروهای نظامی این کشور را از سوریه خارج نمی کند.

به گزارش ایرنا، بولتون در گفت وگو با خبرنگارانی که وی را در سفر به سرزمین های اشغالی فلسطین و ترکیه همراهی می کنند، اظهار داشت: ترامپ خواهان حفاظت از کُردهای سوری پس از خروج از سوریه است و این یکی از شرط هایی خواهد بود که باید پیش از عقب نشینی نیروهای آمریکایی برآورده شود.

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: ما فکر می کنیم که تُرک ها نباید دست به اقدامی نظامی بزنند که با آمریکا هماهنگ نشده است. آنها باید شرط رئیس جمهوری را مبنی بر اینکه نباید نیروهای اپوزیسیون سوریه به خطر بیافتند، تامین کنند.

ترامپ 19 دسامبر (28 آذر) اعلام کرد که همه نیروهای آمریکایی از سوریه خارج خواهند شد. رسانه ها جداول زمانی متعددی در خصوص خروج این نیروها بیان کرده اند اما کاخ سفید زمانی برای آن تعیین نکرده است.

بولتون گفت: تعیین جداول زمانی یا زمان خروج در نتیجه تامین شروط و شرایطی رخ خواهد داد که ما خواهان آن هستیم. وقتی این شروط برآورده شود، درباره جدول زمانی نیز صحبت خواهیم کرد.

وی این مساله را مطرح کرد که برخلاف آنچه که ترامپ گفته است، خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به صورت کامل نخواهد بود بلکه این نیروها از شمال سوریه خارج خواهند و برخی از آنها در بخش های جنوبی سوریه مستقر می شوند.

بولتون در عین حال تاکید کرد که حضور نظامی آمریکا در سوریه نامحدود نخواهد بود.

مشاور امنیت ملی آمریکا امروز دوشنبه در سفر به آنکارا با مقام های ترکیه ای دیدار و درباره سوریه گفت وگو می کند.

جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و جیمز جفری فرستاده آمریکا در امور سوریه، بولتون را در این سفر همراهی می کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։