فا

سیاست

سه شنبه, 18 دی 1397 09:55

سفر رهبر کره شمالی به چین تایید شد

قطار حامل مقامات ارشد کره شمالی ساعت 22 شب گذشته از خط مرزی منطقه داندونگ بین چین و کره شمالی عبور کرد و در میان تدابیر امنیتی وارد خاک چین شد.

«آلیک» - رسانه های کره شمالی امروز تایید کردند کیم جونگ اون رهبر این کشور به منظور دیدار و گفت و گو با شی جین پینگ رییس جمهوری چین به پکن سفر کرده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد کیم از روز دوشنبه تا پنجشنبه به مدت 4 روز با دعوت شی جین پینگ به پکن سفر کرده است.

چهارمین سفر رهبر کره شمالی به چین بعد از آن تایید شد که رسانه های منطقه شب گذشته (دوشنبه شب) از ورود قطار حامل مقامات عالی رتبه کره شمالی به چین خبر داده بودند.

اما در پکن نیز سخنگوی حزب کمونیست چین با تایید سفر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به چین اعلام کرد این سفر 4 روزه با دعوت شی جین پینگ رییس جمهوری چین و دبیرکل حزب کمونیست این کشور انجام شده است.

بر اساس گزارش ها قطار حامل مقامات ارشد کره شمالی ساعت 22 شب گذشته از خط مرزی منطقه داندونگ بین چین و کره شمالی عبور کرد و در میان تدابیر امنیتی وارد خاک چین شده بود.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سال 2018 میلادی سه بار به چین سفر کرد و با شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین درباره راه های گسترش همکاری های دو کشور دیدار و گفت و گو کرد.

احتمال داده می شد با توجه به اینکه رهبر کره شمالی برای دیدار با رییس جمهوری آمریکا آماده می شود، دیدار دیگری از پکن برای هماهنگ کردن مواضع دو کشور انجام شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։