فا

سیاست

یکشنبه, 23 دی 1397 09:49

وزارت کشور فرانسه: 84 هزار نفر در تظاهرات جلیقه زردها شرکت داشتند

کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه در خصوص تظاهرات روز گذشته جلیقه زردها گفت: در این تظاهرات حادثه خاصی روی نداد و احساس مسئولیت بر خشونت و درگیری غلبه کرد.

«آلیک» - وزارت کشور فرانسه شب گذشته اعلام کرد که در نهمین شنبه از تظاهرات جلیقه زردها در سراسر این کشور، 84 هزار نفر شرکت داشتند.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه در خصوص تظاهرات جلیقه زردها گفت: تنها در پاریس هشت هزار نفر در تظاهرات شرکت داشتند.

وی افزود: در تظاهرات روز گذشته حادثه خاصی روی نداد و احساس مسئولیت بر خشونت و درگیری غلبه کرد.

پلیس فرانسه نیز اعلام کرد که در تظاهرات روز گذشته 121 نفر دستگیر شدند.

نهمین هفته از تظاهرات 'جلیقه‌زردها' در برخی شهرهای فرانسه روز گذشته نیز برگزار شد.

پلیس در برخورد با جلیقه زردها در میدان اتوآل که خیابان شانزه لیزه به آن منتهی می‌شود، از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.

بسیاری از جلیقه‌زردهای معترض مجهز به کلاه ایمنی و ماسک و همچنین مواد دودزا بودند.

لوران نونیز وزیر مشاور دولت فرانسه در امور داخلی روز جمعه اعلام کرد: دولت برای نهمین هفته از اعتراض ها، 'نیروهای نظامی، واکنش و بازداشت های بیشتر و شدیدتری' را پیش بینی کرده است.

مارین لوپن رقیب انتخاباتی مکرون در رقابت ریاست جمهوری 2017 که همواره از آغاز اعتراض های فرانسه خواستار کناره گیری دولت وی بوده است، روز گذشته تنها راه بازگشت آرامش به کشور را، بازگشت به صندوق آرا معرفی کرد.

دولت فرانسه در پی اعتراض های شنبه گذشته وعده برخورد با تظاهرات بدون مجوز را داده و از سوی دیگر قصد دارد با برپایی مناظره های محلی زمینه تماس مستقیم معترضان و مسئولین را فراهم سازد. با این حال مسئول برگزاری این برنامه پیش از آغاز و در اعتراض به پایین بودن دستمزد خود از آن کنار کشیده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։