فا

سیاست

چهارشنبه, 26 دی 1397 12:27

سردار باقری: همکاری های نظامی و دفاعی ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می یابد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز هنگام ورود به باکو، با تاکید بر نزدیکی مواضع و همکاری های عمیق ایران و آذربایجان، اظهار امیدواری کرد که همکاری ها دو کشور در ابعاد نظامی و دفاعی بیش از پیش توسعه یابد.

«آلیک» - رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز هنگام ورود به باکو، با تاکید بر نزدیکی مواضع و همکاری های عمیق ایران و آذربایجان، اظهار امیدواری کرد که همکاری ها دو کشور در ابعاد نظامی و دفاعی بیش از پیش توسعه یابد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، که در راس یک هیات عالیرتبه نظامی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، در فرودگاه حیدر علی اف باکو به خبرنگار ایرنا، گفت: کشور آذربایجان از مهمترین همسایگان ایران است که به لحاظ نزدیکی تاریخی، مذهبی و زبانی برای کشور ما اهمیت فوق العاده ای دارد.

وی، در مورد اهداف این سفر، اظهار داشت: در جهت طرح مباحث دفاعی و امنیتی و همکاری های نظامی و توسعه آنها این سفر انجام می شود.

سردار باقری گفت: به لحاظ ارتباطات تاریخی که دو کشور باهم دارند و همچنین همکاری های گسترده تهران و باکو در مسایل مختلف، لازم بود که سفری در این سطح انجام گیرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این نخستین بار است که سفری در این سطح به جمهوری آذربایجان انجام می شود، افزود: این موضوع نشانه نزدیکی مواضع و همکاری های عمیق دو کشور است .

سردار باقری بنا به دعوت رسمی ذاکر حسن اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده و قرار است، در این سفر دو روزه، ضمن مذاکره با وزیر دفاع و مقامات نظامی جمهوری آذربایجان، با رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس مجلس این کشور نیز دیدار کند.

این پنجمین سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، طی دو سال اخیر به کشورهای منطقه است و سردار باقری پیش از این با هدف تقویت دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای روسیه، ترکیه، سوریه و پاکستان نیز سفر کرده است.

سردار باقری و هیات همراه هنگام ورود مورد استقبال حجت الاسلام علی اکبر اجاق نژاد نماینده رهبری در جمهوری آذربایجان، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و جمعی از مقامات نظامی جمهوری آذربایجان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։