فا

سیاست

چهارشنبه, 26 دی 1397 14:45

واکنش دمشق به اظهارات اردوغان درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، اظهارات رجب طیب اردوغان تاکیدی مجدد بر این است که ترکیه تنها زبان اشغالگری و تجاوز را در پیش گرفته است.

«آلیک» - وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، اظهارات رجب طیب اردوغان تاکیدی مجدد بر این است که ترکیه تنها زبان اشغالگری و تجاوز را در پیش گرفته است.

به گزارش ایسنا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه تصریح کرد: رجب طیب اردوغان (رئیس ‌جمهوری ترکیه) ناظر تروریست‌هاست.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این منبع تاکید کرد: سوریه از اراضی خود در برابر هر اشغالگری از جمله اشغالگری ترکیه با تمام ابزارها و امکاناتش دفاع خواهد کرد و همچنان مصمم به دفاع از ملت و تمامیت اراضی خود در برابر هرگونه تجاوز و خصومت است.

وی اظهار کرد: اظهارات اردوغان تلاشی برای نقض وحدت ملی است که اشغالگری علیه خاک سوریه و حمایت از تروریسم بین‌المللی از سوی ترکیه محسوب می‌شود.

این منبع افزود: نظام ترکیه همواره بر خلاف ساده‌ترین اصول منشور سازمان ملل عمل و آنها را نقض کرده است.

به گفته این مسئول، سوریه تاکید می‌کند تلاش برای تعدی به وحدت و تمامیت ارضی کشور اشغالگری علنی علیه خاک آن و حمایت از تروریسم بین‌المللی از سوی ترکیه است که هشت سال است در این کشور می‌جنگد.

اردوغان روز گذشته گفته بود، آنکارا آماده ایجاد منطقه امن در شمال سوریه بنا بر پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا است.

رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، شرکت ساختمان سازی ترکیه احتمالا روند ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را برعهده بگیرد.

وی مدعی شد: می‌توانیم این منطقه امن را ایجاد کنیم و هدف از آن تامین امنیت برای سوری‌هاست البته در صورتیکه حمایت مالی را دریافت کنیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։