فا

سیاست

سه شنبه, 02 بهمن 1397 09:42

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل: حملات هوایی علیه سوریه به ضرر ثبات در منطقه است

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به ایرنا درباره حملات رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: این درگیری ها به ضرر ثبات منطقه است و آتش بس طولانی مدت میان دو طرف را به خطر می اندازد.

«آلیک» - سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به ایرنا درباره حملات رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: این درگیری ها به ضرر ثبات منطقه است و آتش بس طولانی مدت میان دو طرف را به خطر می اندازد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استفان دوجاریک روز گذشته در نشست خبری خود افزود: از طرف همکارانم در بلندی های جولان و نیروی ناظر سازمان ملل (UNDOF) می توانم بگویم که از افزایش عملیات های هوایی اخیر در منطقه ماموریتی «یوان داف» آگاه هستیم.

وی ادامه داد: فرمانده نیروی ناظر سازمان ملل، با نیروهای دفاعی اسرائیل و مقامات سوریه در ارتباط است تا تنش را در این منطقه کاهش دهد. چنین حوادثی نشان دهنده بی ثباتی منطقه و به خطر افتادن آتش بس طولانی مدت بین دو طرف است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد بدون محکوم کردن نقض مقررات بین المللی از سوی رژیم صهیونیستی، اضافه کرد: مهم است که هر دو طرف توافقنامه 1974 را برای جلوگیری از افزایش تنش در خط آتش بس و اقداماتی که دستیابی به ثبات در منطقه را تضعیف می کنند، مورد توجه قرار دهند.

ساعت 1.10 دقیقه بامداد دوشنبه به وقت محلی، صهیونیست ها، از زمین و هوا حملات سنگینی را از طریق سلسه موشک های هدایت شونده به سوریه انجام دادند. پس از این حملات، پدافند هوایی ارتش سوریه وارد عمل شد و موشک های متخاصم را رهگیری و پیش از اصابت به هدف، منهدم کرد.

تجاوز اسرائیل از سمت اصبع الجلیل (لبنان)، دریاچه «طبریا» در شمال فلسطین اشغالی و با استفاده از انواع سلاح ها صورت گرفته است.

نخستین حمله جنگنده های اسرائیلی به اطراف دمشق در سال جدید میلادی به 11 ژانویه (21 دی) بر می گردد که توسط پدافند هوایی سوریه دفع شد.

حمله بامداد دوشنبه سومین حمله در ماه ژانویه سال 2019 است.

روز گذشته نیز جنگنده های رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق تجاوز کرده بودند که با اقدام به موقع پدافند های سوری موشک های آنها در هوا منفجر شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։