فا

سیاست

شنبه, 06 بهمن 1397 09:47

حمایت مجالس ایران و ارمنستان از توسعه روابط بین دو کشور

سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان با آرارات میرزویان رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو نمودند.

«آلیک» - سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان روز پنجشنبه (4 بهمن ماه) با آرارات میرزویان رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، سجادی در ابتدای این ملاقات با تبریک انتخاب میرزویان بعنوان رئیس جدید مجلس ملی ارمنستان و با اشاره به روابط دوستانه و تاریخی میان دو کشور، خواستار تلاش مجالس و گروه های دوستی پارلمانی دو کشور جهت توسعه همه جانبه همکاری های فیمابین گردیدند.

سفیر کشورمان استقبال جمهوری اسلامی ایران را از توسعه همکاری ها با ارمنستان در زمینه های انرژی، حمل و نقل، افزایش مبادلات تجاری، توسعه گردشگری و راه اندازی صنایع کوچک و متوسط ابراز داشتند که مورد استقبال طرف ارمنی قرار گرفت.

سجادی در پایان این دیدار دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از جناب آقای میرزویان جهت دیدار از کشورمان را ابلاغ نمودند.

میرزویان نیز در این ملاقات با تاکید بر روابط تاریخی فیمابین از توسعه روابط میان مجالس دو کشور و گروه های دوستی پارلمانی استقبال نموده و آمادگی جمهوری ارمنستان را جهت توسعه همکاری های همه جانبه در تمامی زمینه های مطروحه ابراز داشتند.

رئیس مجلس ملی ارمنستان با تشکر از دعوت لاریجانی اظهار داشتند در اولین فرصت ممکن از جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهند نمود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։