فا

سیاست

شنبه, 06 بهمن 1397 09:50

قاسمی: توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست، گفت: قابلیت های موشکی ایران بخشی از توان مشروع دفاعی و ضامن امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است که بر دکترین بازدارندگی استوار است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست، گفت: قابلیت های موشکی ایران بخشی از توان مشروع دفاعی و ضامن امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است که بر دکترین بازدارندگی استوار است.

به گزارش ایرنا از وزارت خارجه، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه فرانسه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار تحکیم صلح و ثبات در منطقه بوده است و فروش انبوه سلاح های پیچیده و تهاجمی از سوی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه را عامل برهم خوردن ثبات و توازن منطقه می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قابلیت های دفاعی خود را بر مبنای ارزیابی واقعی از تهدیدهای موجود طراحی کرده و تا هر کجا که لازم بداند، آن را تقویت خواهد کرد.

وی همچنین افزود: توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست و این نکته در جریان گفت وگوهای مستمر سیاسی که بین ایران و فرانسه انجام می شود به اطلاع طرف فرانسوی رسیده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تهدید به اعمال تحریم های جدید موشکی از سوی وزیر خارجه فرانسه را خلاف روح حاکم بر گفت وگوهای سیاسی و همکاری های دو کشور دانست و تاکید کرد هرگونه تحریم جدید از سوی کشورهای اروپایی منجر به تجدیدنظر ایران در نحوه تعاملات خود با این کشورها خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز گذشته در جمع خبرنگاران در پاریس گفت که چنانچه گفت وگوهای مربوط به برنامه موشک‌ های بالستیک ایران به نتیجه نرسد، این کشور را تحریم می کنیم.

وزارت خارجه فرانسه پیشتر هم برنامه موشکی ایران را ناسازگار با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد خوانده بود.

این در شرایطی است که قطعنامه 2231 این شورا که پیرو برجام به تصویب رسید و تمامی قطعنامه‌های ضد ایرانی قبلی را لغو کرد، هیچ گونه منعی برای فعالیت‌ های موشکی و فضایی ایران در نظر نگرفته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։