فا

سیاست

یکشنبه, 07 بهمن 1397 09:53

اربیل، آشوبگران را عامل حمله به مقر نظامی ترکیه دانست

دولت اقلیم کردستان عراق تصریح کرد که افراد آشوبگر و مخرب در پشت این اتفاقات هستند و ارگانهای مرتبط به دقت در حال پیگیری این موضوع هستند.

«آلیک» ـ در پی حمله شهروندان عراقی به یکی از پایگاههای نظامی ارتش ترکیه در شرق استان دهوک دولت اقلیم کردستان عراق با ابراز نگرانی نسبت به این حمله اعلام کرد افراد آشوبگر در این درگیریها دست دارند و به این منظور ارگانهای مرتبط در حال تحقیق برروی آن هستند.

به گزارش ایرنا، دولت اقلیم کردستان عراق با اعلام این مطلب، ضمن ابراز ناراحتی نسبت به وقوع آسیب جانی در نتیجه اتفاقات شیلادزی در شرق دهوک، از وقوع این رخدادها بشدت ابراز نگرانی کرد.

دولت اقلیم کردستان عراق تصریح کرد که افراد آشوبگر و مخرب در پشت این اتفاقات هستند و ارگانهای مرتبط به دقت در حال پیگیری این موضوع هستند.

براساس تازه ترین خبر منتشر شده در نتیجه حمله شهروندان خشمگین عراقی از حضور ارتش ترکیه در کردستان عراق به یکی از پایگاههای نظامی ارتش ترکیه در شیلادزی واقع در شرق استان دهوک یک شهروند جان خود را از دست داده و 15 تن دیگر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که نیچروان بارزانی نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق و مولود چاووش اوغلو وزیرامورخارجه ترکیه این رخداد را در تماسی تلفنی مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

بر اساس گزارش رسمی دولت اقلیم کردستان عراق ارتش ترکیە در چهار سال گذشته 425 بار مناطق مرزی عراق در کردستان عراق را بمباران کرده و آسیب های جدی به این مناطق وارد کرده است به نحوی که باعث تخلیه بسیاری از روستاهای مرزی شده است.

در پی این حملات نیروهای وزارت پیشمرگه شهروندان ناراضی را از پایگاه نظامی ارتش ترکیه بیرون کرده و کنترل آن را در دست گرفتند.

هنوز مقامات رسمی دولت مرکزی در بغداد به این رویدادها واکنشی نشان نداده اند.

مقامات ترکیه در ماههای اخیر و برغم اعتراض رسمی بغداد به این گونه بمباران ها در داخل خاک کشورشان، بارها به ادامه حضور نظامی و آنچه مبارزه با اعضای پ.ک.ک و حمله به مواضع آنان می خوانند، تاکید کرده اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։