فا

سیاست

یکشنبه, 07 بهمن 1397 12:42

زاخارووا: آمریکا بدنبال دولت دست نشانده در ونزوئلا است

ماریا زاخارووا با انتقاد از سیاست های واشنگتن در برابر ونزوئلا گفت: آمریکا ونزوئلایی دست نشانده می خواهد که در حوزه های مختلف طبق فرامین ایالات متحده عمل کند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با انتقاد از سیاست های واشنگتن در برابر ونزوئلا گفت: آمریکا ونزوئلایی دست نشانده می خواهد که در حوزه های مختلف طبق فرامین ایالات متحده عمل کند.

به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا روز گذشته در فیس بوک خود با اشاره به تصمیم مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که الیوت آبرامز را به عنوان مسئول پیشبرد دموکراسی در ونزوئلا دانست، نوشت: این تلاش واشنگتن اداره مستقیم اوضاع سیاسی در ونزوئلا است.

وی به کنایه افزود: آمریکا دمکراسی مورد نظر خود را در عراق برقرار کرد و در لیبی شاهد چنین رویدادی بودیم هر چند که در سوریه نتوانست البته دقیق تر بگویم که به واشنگتن اجازه داده نشد بنابراین امروز نوبت به ونزوئلا رسیده است.

خوان گوایدو رهبر حزب مخالف و رئیس مجلس ملی ونزوئلا روز چهارشنبه گذشته با حضور در جمع هوادارانش، سوگند ریاست جمهوری یاد کرد.

واشنگتن که پیشتر در حین برگزاری مراسم تحلیف نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، او را «غاصب قدرت» خوانده بود، اعلام کرد گوایدو را به عنوان رئیس دولت موقت این کشور به رسمیت می شناسد.

دولت مادورو نیز ضمن قطع کامل روابط دیپلماتیک خود با آمریکا 72 ساعت به دیپلمات های این کشور فرصت داد تا ونزوئلا را ترک کنند.

اما مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به فاصله کمی، برخلاف اصول روابط دیپلماتیک اعلام کرد که این دستور دولت ونزوئلا را نمی پذیرد و دیپلمات های واشنگتن در کاراکاس می مانند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։