فا

سیاست

دوشنبه, 08 بهمن 1397 09:57

مسئول کرد سوری: بشار اسد را به اردوغان ترجیح می دهیم

مسئول هیات اجرایی شورای سوریه دمکراتیک گفت: کردهای سوریه بشار اسد را به رجب طیب اردوغان ترجیح می دهند و اگر ترک ها وارد شمال شرق سوریه شوند با آن ها می جنگند.

«آلیک» - مسئول هیات اجرایی شورای سوریه دمکراتیک گفت: کردهای سوریه بشار اسد را به رجب طیب اردوغان ترجیح می دهند و اگر ترک ها وارد شمال شرق سوریه شوند با آن ها می جنگند.

به گزارش ایرنا، رسانه های کردی به نقل از الهام احمد اعلام کردند که ما با هردو طرف راحت نیستیم ولی گزینه دیگری نداریم و اگر برای انتخاب میان اسد و اردوغان در تنگنا و فشار قرار بگیریم، قطعا دولت سوریه را انتخاب می کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت گفت و گو با دمشق و مبارزه با گروه های مسلح مورد حمایت آنکارا تاکید کرد.

احمد اضافه کرد: ما با طرح اردوغان برای ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه به شدت مخالفیم زیرا چنین منطقه ای به یک باتلاق تروریستی تبدیل می شود و برای همه ساکنان آن امن نخواهد بود.

وی افزود: ما خودمان می توانیم از منطقه امن حمایت و از خودمان دفاع کنیم.

رئیس مشترک شورای سوریه دمکراتیک درباره مذاکره با دولت سوریه نیز گفت: ما خواستار سوریه یکپارچه هستیم و به دنبال جدایی نیستیم و یک سوریه فدرالی می خواهیم.

احمد افزود: از سخنان آمریکایی ها چنین برمی آید که زمان دقیق خروج از سوریه را مشخص نکرده اند و ضروری است آمریکا پشتیبانی لازم را از کردها برای دستیابی به یک راه حل سیاسی با ترکیه انجام دهد.

وی نسبت به کنار گذاشتن کردها از هرگونه راه حل سیاسی در سوریه هشدار داد و آن را مقدمه موج دیگری از خشونت ها دانست.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։