فا

سیاست

سه شنبه, 09 بهمن 1397 10:22

عراقچی در دیدار با وزیر امور خارجه اتریش: سیاست های مخرب رژیم صهیونیستی عامل بی ثباتی در منطقه است

سید عباس عراقچی در ادامه رایزنی های سیاسی خود در اتریش، عصر روز گذشته (به وقت محلی) با کارین کنایسل وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت وگو کرد.

«آلیک» - سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در دیدار با وزیر امور خارجه اتریش با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه، سیاست های مخرب رژیم صهیونیستی را عامل اصلی بی ثباتی در این منطقه توصیف کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه، عراقچی در ادامه رایزنی های سیاسی خود در اتریش، عصر روز گذشته (به وقت محلی) با کارین کنایسل وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار علاوه بر موضوعات مورد علاقه دوجانبه، درباره آخرین وضعیت اس.پی. وی (SPV) و تلاش کشورهای اروپایی برای حفظ برجام و نیز تحولات منطقه خاورمیانه از جمله سوریه، فلسطین، لبنان و یمن رایزنی شد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با تقدیر از مواضع حمایتی اتریش در خصوص برجام، بر لزوم اجرایی شدن فوری ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران و منتفع شدن ایران از همکاری های اقتصادی تاکید کرد.

عراقچی همچنین با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه، سیاست های مخرب رژیم صهیونیستی را عامل اصلی بی ثباتی در این منطقه توصیف کرد.

وزیر امور خارجه اتریش نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط تهران - وین، بر لزوم تداوم رایزنی های سیاسی بین دو کشور با هدف پیشبرد صلح و ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։