فا

سیاست

سه شنبه, 09 بهمن 1397 14:50

آذری جهرمی: کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برخی مواقع بجای ایجاد مانع برای فعالیت های غیر مجاز، فعالیت های مجاز دستخوش فیلتر می شوند که برای رفع مشکلات اینچنینی کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد.

«آلیک» - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برخی مواقع بجای ایجاد مانع برای فعالیت های غیر مجاز، فعالیت های مجاز دستخوش فیلتر می شوند که برای رفع مشکلات اینچنینی کمیته ضد فیلتر در دولت تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا محمد جواد آذری جهرمی امروز در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک افزود: کمیته ضد فیلتر با هدف رفع موانع فعالیت فین تک ها (فناوری های ارایه خدمات مالی) تشکیل شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: اکنون روند فیلتر شدن فین تک ها کند شده است.

وی از راه اندازی سامانه «شاهکار» خبر داد و گفت: این سامانه برای احراز هویت افراد در فضای مجازی است و اکنون در اختیار بانک مرکزی قرار دارد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان ساخت: با استفاده از این سامانه، فعالیت های بانکی با اطمینان بیشتری انجام خواهد شد.

آذری جهرمی افزود: سامانه شاهکار می تواند به بهتر شدن فعالیت فین تک ها کمک کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از روند رو به گسترش فعالیت فین تک ها در یکسال گذشته خبر داد و افزود: اکنون آنها در حال گرفتن سهم بیشتری از بازار هستند.

آذری جهرمی به چالش نظام بانکداری در بخش فناوری بلاک چین اشاره کرد و ادامه داد: کشورهای اروپایی در مواجهه با این چالش، تکلیف خود را مشخص کرده و استفاده از فناوری زنجیره بلوکی (بلاک چین) را به عنوان «سند» پذیرفته اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برخورد فعالانه بانک مرکزی کشورمان با این پدیده، گفت: روشن کردن برخی مسایل، سرآغاز خوبی برای تعامل با فناوری بلاک چین به شمار می رود.

آذری جهرمی از مطرح شدن بحث فناوری زنجیره بلوکی (بلاک چین) در کمیسیون فرعی کمیسیون اقتصادی دولت خبرداد و افزود: قرار است نتیجه این نشست ها پس از تایید نهایی برای اتخاذ تصمیم به هیات دولت برود.

وی همچین از تشکیل کمیته ای مشترک با بانک مرکزی برای تصمیم گیری درباره خدمات ارتباطی و بانکی خبر داد و گفت: قرار است این کمیته، مقررات لازم را در هر دو بخش تدوین کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به برنامه آزادسازی داده ها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: این آزاد سازی توسط سازمان فضایی ایران با انتشار تصاویر ماهواره ای از 40 سال پیش تاکنون آغاز شده و نتایج امید بخشی به همراه داشته است.

وی از ملزم شدن همه دستگاه برای اتصال به دولت الکترونیک خبر داد و افزود: تلاش می شود در قالب دولت الکترونیک بقیه داده ها نیز به زودی آزاد سازی شوند تا کسب و کارهای نوین با استفاده از این داده ها بتوانند توسعه بیشتری پیدا کنند.

هشتمین همایش بانکداری الکترونیک روزهای نهم و دهم بهمن در سالن همایش های برج میلاد برپاست.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։