فا

سیاست

دوشنبه, 20 اسفند 1397 13:58

ایران و ارمنستان بدنبال سرمایه گذار در نیروگاه برق آبی مغری

وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان اعلام کرده است که به همراه ایران درحال یافتن شرکتی برای سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در طرح نیروگاه برق آبی مغری در ساحل رودخانه ارس است.

«آلیک» - وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان اعلام کرده است که به همراه ایران درحال یافتن شرکتی برای سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در طرح نیروگاه برق آبی مغری در ساحل رودخانه ارس است.

به گزارش ایرنا، روزنامه اوراسیادیلی به نقل از وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نوشته است: شرکت سرمایه گذار باید مسائل مربوط به جذب منابع مالی برای احداث، بهره برداری و مدیریت این پروژه را برعهده بگیرد.

هزینه انجام این پروژه 300 میلیون دلار برآورد شده و قرار است 100 مگاوات برق (هر سال بین 750 تا 800 میلیون کیلووات ساعت برق) تولید کند.

گفتنی است موضوع احداث نیروگاه برق آبی در مغری ارمنستان و مشارکت طرف های ایرانی و ارمنستانی در این طرح از سال 2006 مطرح شد.

ایران و ارمنستان که در عرصه انرژی ازجمله صادرات گاز ایران از چند سال پیش همکاری می کنند، مذاکراتی نیز درخصوص ساخت نیروگاه برق آبی در مغری داشته اند.

بر اساس اطلاعات وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، گروه کاری ایران و ارمنستان ماه گذشته در نشستی در خصوص مسائل مالی همکاری های دو طرف و نیز همکاری سرمایه گذاران ایرانی و ارمنی به توافق رسیدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։