فا

سیاست

دوشنبه, 19 فروردين 1398 09:42

ظریف: عده ای به دنبال کشاندن آمریکا به یک باتلاق هستند

ظریف در حساب توییتر خود نوشت: توطئه کنندگان نام گذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' به دنبال کشاندن آمریکا به یک باتلاق هستند.

«آلیک» - وزیر امور خارجه در حساب توییتر خود نوشت: توطئه کنندگان نام گذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' به دنبال کشاندن آمریکا به یک باتلاق هستند.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در این توییت افزود: 'آن ها که منافع نتانیاهو را به منافع کشورشان ترجیح می دهند و همواره توطئه نام گذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان 'سازمان تروریستی خارجی' را دنبال کرده اند، کاملا از عواقب این سیاست برای نیروهای آمریکا در منطقه آگاه هستند.'

ظریف افزود: در واقع، آنها به دنبال کشاندن آمریکا به یک باتلاق هستند. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا باید تا فاجعه دیگری برای آمریکا خلق نشده این حقیقت را درک کند.

به گزارش ایرنا، روز شنبه سه مقام آمریکایی اعلام کردند انتظار می رود ایالات متحده، سپاه پاسداران ایران را یک سازمان تروریستی خارجی معرفی کند.

این برای نخستین بار است که واشنگتن به طور رسمی نیروی نظامی یک کشور دیگر را به عنوان یک گروه تروریستی برچسب می زند.

این مقامات اعلام کرده اند که انتظار می رود که این تصمیم که به اعتقاد منتقدان می تواند منجر به عمل متقابل برای مقامات نظامی و اطلاعاتی ایالات متحده توسط دولت های دیگر در خارج از کشور شود، امروز دوشنبه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։