فا

سیاست

دوشنبه, 19 فروردين 1398 15:17

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس ارمنستان مطرح کرد: ضرورت توجه به آلودگی محیط زیستی رودخانه ارس

لاریجانی در دیدار با میرزویان در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) بر ضرورت توجه به آلودگی زیست محیطی رودخانه ارس تاکید کرد.

«آلیک» - رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) بر ضرورت توجه به آلودگی زیست محیطی رودخانه ارس تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اعزامی به قطر، دکتر علی لاریجانی صبح امروز (دوشنبه 19 فروردین) در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با آرارات میرزویان رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به مناسبت گسترده فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دو کشور از گذشته تا به امروز عنوان کرد: ایران و ارمنستان روابط مناسبی داشته اند و این روابط گسترده را می توان بیش از این هم گسترش داد.

وی در ادامه به موضوع آلودگی رودخانه ارس اشاره و اظهار کرد: این مسئله موضوعی انسانی و محیط زیستی است که باید مورد توجه دولت و بخش محیط زیست ارمنستان قرار گیرد تا برای ایران و ارمنستان مشکل ساز نباشد. دیدگاه مردم ایران به ارمنستان همواره مثبت بوده و نباید این دیدگاه مخدوش شود.

رئیس مجلس ارمنستان نیز با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری ها به ویژه از طریق کمیسیون های مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور گفت: ایران و ارمنستان حوزه های همکاری بسیاری دارند که می توانند با تمرکز بر روی آنها زمینه های گسترش همکاری را ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه قویاً معتقدم دوستی دو کشور ایران و ارمنستان تا زمانی که بشریت به حیات خود ادامه می دهد، ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد هیچ مشکل و مسئله ای روابط ایران و ارمنستان را کاهش و دچار خدشه کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։