فا

سیاست

سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 14:58

کارشناس روس: آمریکا نمی‌تواند با افزایش فشارها بر ایران، به اهداف خود برسد

لئونید اسلوتسکی در مصاحبه با رادیو "اسپوتنیک" در تفسیر سخنان اخیر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت که بعید است واشنگتن با اعمال فشارهای خود بر تهران، به اهداف خود دست یابد.

«آلیک» - کارشناس مسائل نظامی روس در مصاحبه با رادیو "اسپوتنیک" در تفسیر سخنان اخیر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت که بعید است واشنگتن با اعمال فشارهای خود بر تهران، به اهداف خود دست یابد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که بعد از سخنان جان بولتون مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی که اعلام کرده واشنگتن بعنوان "ارسال علامت به تهران" گروه ناو ضربتی نیروی دریایی آمریکا و بمب‌افکن‌های خود را به منطقه خلیج فارس اعزام می‌کند، باید در سطح بین المللی با این برخوردهای واشنگتن مقابله شود.

این مقام بلندپایه پارلمانی در جمع خبرنگاران گفت: «سخنان بولتون گویای ادامه خط مشی تند و مقابله جویانه آمریکا علیه تهران است. اوضاع در جهت گیری به سمت ایران بسیار نگران کننده شده و در چنین شرایط نباید دست روی دست گذاشت، باید "گوش به زنگ بود" و در تمامی سازمان‌های بین المللی، از جمله در چارچوب گروه بریکس (شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) موضعگیری قاطعی در برابر این برخوردهای آمریکا اتخاذ و با آنها مقابله کرد. اکثر کشورهای این گروه از اقدامات آمریکا که خود را تنها قدرت جهانی می‌داند، رضایت ندارند».

اسلوتسکی با اشاره به این مسئله که جان بولتون بار دیگر از تهدیدات از جانب تهران صحبت کرده، درحالیکه برای ادعای خود هیچ توضیح و دلیلی نیاورده است، افزود: «چنین "ارسال علائمی" به خصوص بعد از خارج شدن یکجانبه واشنگتن از توافقنامه هسته‌ای با ایران و جای دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌ای تروریستی، منجر به بی ثباتی اوضاع و افزایش رویارویی خواهد شد».

این سناتور روس این واقعیت را مورد توجه قرار داد: «واضح است که ایالات متحده قصد دارد جامعه جهانی را برای یک سناریوی نظامی احتمالی در منطقه خلیج فارس آماده سازد. فضای اطلاعاتی به شدت تحریف شده و همه روزه صدها خبر با محتوای ضدایرانی از سوی رسانه‌های گروهی غربی ساخته و پرداخته می‌شوند».

وی تاکید کرد: «چنین اقداماتی به شدت به امنیت و ثبات منطقه‌ای و جهانی آسیب می زند و در عین حال گویای آن است که آمریکا جز منافع خود به مسئله دیگری علاقه ندارند و همچنان به نقض حقوق بین الملل ادامه می‌دهد».

 

آمریکا نمی‌تواند با افزایش اعمال فشارها بر ایران، به اهداف خود برسد

آندری کوشکین کارشناس مسائل نظامی روس نیز در مصاحبه با رادیو "اسپوتنیک" در تفسیر سخنان اخیر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت که بعید است واشنگتن با اعمال فشارهای خود بر تهران، به اهداف خود دست یابد.

کوشکین گفت: «آمریکا در حال افزایش وخامت اوضاع در روابط با ایران است. آنها سپاه پاسداران ایران را سازمانی تروریستی نامیده‌اند. علاوه بر این، اعمال فشارهای اقتصادی اعمال شده از سوی واشنگتن هم باید امکانات صادرات نفت ایران را از بین ببرد. این اعمال فشارها با استفاده از تمامی روش‌ها انجام می گیرند. تنها راه باقی مانده نظامی است که سخنان جان بولتون  درباره اعزام گروه ناوهای هواپیمابر به منطقه، باید "علامت لازم" را به تهران برساند. چنین اقدامی که جنبه نظامی دارد، وخامت اوضاع را تا حد بسیار جدی تشدید خواهد کرد. البته ایران هم ده‌ها سال است که تحت تحریم‌های مختلف آمریکا قرار داشته و این اقدامات باعث نمی شود تا سیاست خارجی خود را تغییر دهد، به‌خصوص در شرایطی که طرف آمریکایی به چنین زورآزمایی‌هایی در نزدیکی مرزهای این کشور دست می‌زند».

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։