Print this page
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 09:19

ظریف: ایران با آمریکا تا زمان احترام واشنگتن به تهران مذاکره نخواهد کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به سی ان ان گفت که تا زمانی که آمریکا با پایبندی به تعهداتش در چارچوب برجام به تهران «احترام» نگذارد، ایران با دولت دونالد ترامپ مذاکره نخواهد کرد.

«آلیک» - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به سی ان ان گفت که تا زمانی که آمریکا با پایبندی به تعهداتش در چارچوب برجام به تهران «احترام» نگذارد، ایران با دولت دونالد ترامپ مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از سی ان ان، ظریف هشدار داد که آمریکا با تقویت حضور نظامی اش در منطقه، دست به بازی بسیار خطرناکی زده است.

وی ضمن انتقاد از آمریکا به دلیل اعزام ناو هواپیمابر «یو اس اس آبراهام لینکلن» و هواپیماهای بمب افکن به خلیج فارس، افزود: حضور تمام این تجهیزات نظامی در منطقه ای کوچک، به خودی خود مستعد حادثه است و باید با احتیاط زیادی عمل کرد. آمریکا بازی بسیار بسیار خطرناکی انجام می دهد.

وی، واشنگتن را به خروج از برجام متهم کرد و در مورد این توافق گفت: ما با حسن نیت اقدام کردیم و تمایلی به مذاکره با افرادی که عهدشکنی کرده اند، نداریم.

ظریف با اشاره به اینکه ایران تسلیم تهدیدها نمی شود، گفت: ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی کند. نمی توانید ایرانی ها را تهدید کنید و انتظار داشته باشید با شما تعامل برقرار کنند.

وی تاکید کرد که راه برقراری تعامل، از طریق احترام است؛ نه از طریق تهدید.

اخبار مرتبط