فا

سیاست

یکشنبه, 12 خرداد 1398 09:26

تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به حریم دمشق دفع شد

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد امروز گزارش داد که پدافند هوایی سوریه، تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم آسمان دمشق را دفع کرده است.

«آلیک» - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد امروز گزارش داد که پدافند هوایی سوریه، تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم آسمان دمشق را دفع کرده است.

سانا پیشتر از شنیده شدن صدای چند انفجار در آسمان دمشق خبر داده بود.

به گزارش ایرنا، یک منبع نظامی که خواست نامش فاش نشود به سانا گفت، در ساعت ۳:۲۲ دقیقه بامداد یکشنبه به وقت محلی، موشک‌هایی از سمت جولان اشغالی به جنوب غرب دمشق شلیک شده بود که توسط پدافند هوایی ارتش سوریه منهدم شد.

این منبع نظامی افزود: رژیم صهیونیستی در ساعت ۴:۱۰ دقیقه نیز تجاوز خود را با شلیک چندین موشک از سمت شرق قنیطره (جنوب غرب سوریه) از سر گرفت که در جریان آن سه نظامی سوری کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

این تجاوز پس از آن صورت می‌گیرد که برخی منابع خبری از شلیک یک فروند موشک از خاک سوریه به بلندی‌های جولان اشغالی خبر داده بودند.

رژیم صهیونیستی دوشنبه هفته گذشته نیز یک فروند موشک به منطقه تل الشعار استان قنیطره در جنوب غرب سوریه شلیک کرد که در جریان آن یک نظامی سوری کشته و یک تن دیگر زخمی شد.

نخستین حمله جنگنده‌های تل اویو به اطراف دمشق در سال ۲۰۱۹ میلادی، به ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) بر می‌گردد که توسط پدافند هوایی سوریه دفع شد.

براساس گزارش‌ها، جنگنده‌های هوایی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲ بار به آسمان سوریه تجاوز کردند که اکثر آنها با دفاع نیروی هوایی سوریه ناکام ماند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։