فا

سیاست

دوشنبه, 13 خرداد 1398 09:24

رییس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید از دولت ترامپ جدا می شود

رییس جمهوری آمریکا از ریزش نیروی دیگری در دولتش خبر داد و اعلام کرد که رییس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید به زودی سمتش را ترک می کند.

«آلیک» - دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از ریزش نیروی دیگری در دولتش خبر داد و اعلام کرد که کوین هَسِت رییس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید به زودی سمتش را ترک می کند.

به گزارش ایرنا، ترامپ روز گذشته به وقت محلی آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: به محض اینکه به آمریکا برگردم جانشین بسیار بااستعداد او را انتخاب خواهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا عازم سفر به چند کشور اروپایی شده است.

از هنگامی که ترامپ وارد کاخ سفید شده، شمار زیادی از مشاوران و وزرا و مقام‌های دیگر دولت او را ترک کرده یا اخراج شده‌اند.

در تازه‌ترین مورد پیش از اعلام خروج هَسِت، حدود دو هفته پیش خبر کناره گیری جانی دی استفانو از تیم مشاوران ترامپ منتشر شده بود.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی ترامپ اولین چهره بلندپایه ای بود که به دلیل ارتباطاتی که با روس‌ها داشت از دولت کنار گذاشته شد.

درک هاروی مشاور ارشد امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی آمریکا، کتی والش معاون ستاد کارکنان کاخ سفید، استیو بنن مشاور استراتژیک کاخ سفید، جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا و رینس پریبوس رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید هم مجبور شدند با دولت ترامپ خداحافظی کنند.

شمار زیادی از کارشناسان یا مقام‌ها و مدیران میانی در وزارتخانه‌ها هم استعفا داده‌اند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։