فا

سیاست

چهارشنبه, 22 خرداد 1398 11:54

سفیر روسیه در ارمنستان: تحریم‌ها بر توسعه روابط ایران با اوراسیا تاثیر نمی‌گذارد

سرگئی کوپرکین گفت که تحریم‌های ضد ایرانی مانعی بر توسعه روابط کشورهای منطقه اوراسیا با تهران نیست.

«آلیک» - سفیر روسیه در جمهوری ارمنستان گفت که تحریم‌های ضد ایرانی مانعی بر توسعه روابط کشورهای منطقه اوراسیا با تهران نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر روسیه در جمهوری ارمنستان، روز گذشته به خبرنگاران گفت که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران در توسعه روابط اتحادیه اقتصادی اوراسیا با ایران تاثیر نمی‌گذارد.

به نوشته وبگاه «نیوز آرمنیا»، سرگئی کوپرکین سفیر روسیه در ارمنستان در این زمینه به خبرنگاران  گفت که تحریم‌ها با تمام عواقب منفی نمی‌توانند مانع همکاری‌ها شوند و همیشه چشم اندازهایی وجود دارد.

دیپلمات روس افزود: «یک منطقه آزاد تجاری می‌تواند فرصت‌های واقعی برای تقویت روابط بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا ایجاد کند».

بر اساس این گزارش، توافق موقتی با هدف تشکیل یک منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران در 10 ژوئن (دوشنبه 20 خرداد) در مسکو امضا شد.

روز دوشنبه نیز وزیر خارجه جمهوری ارمنستان  بر اهمیت روابط سیاسی، اقتصادی کشورش با ایران و تاثیر آن برکشورهای منطقه اوراسیا تاکید کرد.

 به نوشته «آرمن پرس»، زهراب مناتساکانیان وزیر خارجه ارمنستان در جلسه استماع مجلس این کشور در خصوص روابط بین ایروان و تهران گفت: «روابط اقتصادی ارمنستان با ایران شرایط را برای ورود "اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EEU)" به خاورمیانه و در نتیجه توافق موقت به منظور ایجاد منطقه تجارت آزاد بین کشورهای عضو  این اتحادیه و ایران مهیا کرد».

اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را جمهوری ارمنستان ، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و روسیه شکل می‌دهند. هدف این اتحادیه ایجاد فضای واحد اقتصادی، توسعه بازار مشترک و دستیابی به تردد آزاد کالا، کاهش قیمت کالاها با کاهش هزینه‌های حمل و نقل مواد خام و سیاست‌های مشترک در کشاورزی، انرژی، فناوری و حمل و نقل است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։