فا

سیاست

شنبه, 25 خرداد 1398 12:07

واکنش موسوی به سخنان وزیر مشاور امور خارجه امارات؛ سکوت کنید

سید عباس موسوی گفت: کسانی که از ابتدا اعتبار، مشروعیت و استقلال نداشتند در رابطه مقامات مقتدر ایران سکوت کنند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کسانی که از ابتدا اعتبار، مشروعیت و استقلال نداشتند در رابطه مقامات مقتدر ایران سکوت کنند.

به گزارش ایرنا، سید عباس موسوی در صفحه توئیتر شخصی خود در واکنش به اظهارات توهین‌آمیز انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات در رابطه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، عنوان کرد: کسانی که از ابتدا نه اقتدار داشتند، نه مشروعیت و نه استقلال، همه دلخوشی شأن خرید امنیت پوشالی از غرب است و نگاه غرب به آنان مانند گاو شیر ده، بهتر است در رابطه با اعتبار مقامات مقتدر جمهوری اسلامی ایران که حتی با یک توئیت آب در لانه مورچه می‌ریزند سکوت کنند.

بر اساس گزارش اسپوتنیک عربی قرقاش در توییتی مدعی شد: مقبولیت وزیر امور خارجه ایران در حال کاهش است؛ اشاره ظریف به تیم بی مسخره است و مقبولیت او روز به روز در کاهش می‌یابد.

وی نوشت: «روابط عمومی جایگزینی واقعی برای سیاست‌های سازنده نیست. توقف تشدید وضعیت فعلی نیازمند اقدامات عاقلانه است نه کلمات توخالی».

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بامداد جمعه در واکنش به ادعاهای مقام‌های آمریکایی مبنی بر دخالت داشتن تهران در خصوص انفجار دو نفتکش در دریای عمان، در صفحه رسمی‌اش در توئیتر نوشت: اینکه آمریکا بلافاصله اتهاماتی را علیه ایران مطرح کرد –بدون ارائه مدرک و شواهد حقیقی یا واقعی– فقط این موضوع را کاملاً روشن می‌کند که تیم ب (بولتون، بن زائد، بن سلمان و بنیامین نتانیاهو) طرح ب را در پیش گرفته است: دیپلماسی تخریب –شامل (اقدامات) شینزو آبه– و اینکه تروریسم اقتصادی علیه ایران را پنهان کند.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: من چند ماه پیش دقیقاً در خصوص این سناریو هشدار دادم؛ من پیشگو نیستم اما می‌دانم تفکر گروه ب از کجا سرچشمه می‌گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։