فا

سیاست

یکشنبه, 26 خرداد 1398 09:15

روحانی به تهران بازگشت

رئیس جمهوری اسلامی ایران که در دومین مرحله از سفر سه ‌روزه خود به دو کشور آسیایی به تاجیکستان سفر کرده بود، ساعاتی قبل به تهران بازگشت.

«آلیک» - رئیس جمهوری اسلامی ایران که در دومین مرحله از سفر سه ‌روزه خود به دو کشور آسیایی به ‌منظور شرکت در پنجمین کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) به تاجیکستان سفر کرده بود، ساعاتی قبل به تهران بازگشت.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در نخستین مرحله از این سفر، پنجشنبه ۲۳ خرداد به ‌منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان شانگهای عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان شد.

روحانی در مدت حضور در کشور قرقیزستان علاوه‌بر حضور و سخنرانی در جمع سران کشورهای عضو شانگهای، در دیدارهای جداگانه‌ای با رؤسای جمهور روسیه، چین و افغانستان گفت‌وگو و در خصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل‌نظر کرد.

رئیس جمهور همچنین روز شنبه در پنجمین کنفرانس "سیکا" مواضع و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات مهم منطقه را در جمع سران و مقام‌های بیش‌از ۲۰ کشور آسیایی حاضر در این نشست بین‌المللی تبیین و تشریح کرد.

روحانی همچنین در حاشیه اجلاس سیکا در شهر دوشنبه تاجیکستان در ملاقات‌های جداگانه‌ای با رئیس اجرایی دولت افغانستان، رئیس جمهور ترکیه و امیر قطر و رئیس جمهور تاجیکستان دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։