فا

سیاست

یکشنبه, 26 خرداد 1398 09:33

امارات: ادله کافی علیه کشور خاصی در انفجار الفجیره نداریم

وزیر خارجه امارات روز گذشته با اشاره به حادثه انفجار ۴ نفتکش در بندر الفجیره تاکید کرد: هنوز ادله کافی برای متهم کردن کشور خاصی در این باره در دست نداریم.

«آلیک» - عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات روز گذشته با اشاره به حادثه انفجار ۴ نفتکش در بندر الفجیره تاکید کرد: هنوز ادله کافی برای متهم کردن کشور خاصی در این باره در دست نداریم.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام) در روز شنبه، آل نهیان در کنفرانسی مطبوعاتی با اکاترینا زاخاریوا همتای بلغاری خود در بلغارستان با اشاره به حادثه انفجار ۴ نفتکش در نزدیکی بندر الفجیره، افزود: شواهد به دست آمده از تحقیقات ما و دیگر کشورها، به روشنی نشان می دهد که انفجار خارج کشتی و در زیر آب رخ داده و تکنولوژی به کار رفته در این عملیات، زمانبندی، اطلاعات جمع آوری شده و هدف گذاری دقیق به شکلی که انفجار منجر به غرق شدن یا نشت نفت نشود، از دست گروه های غیر قانونی بر نمی آید و این یک علمیات برنامه ریزی شده توسط یک کشور بوده، اما هنوز ادله کافی علیه کشور مشخصی در دست نداریم.

وزیر خارجه امارات خاطر نشان کرد: منطقه ما در شرایطی سخت قرار دارد اما این منطقه سرشار از منابع گازی و نفتی است و ما می خواهیم این منابع به روال طبیعی و به صورت امن منتقل شود و ثبات اقتصاد جهانی حفظ شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انفجار های اخیر در مناطقی پر از نفتکش رخ داده است، تاکید کرد: جامعه بین المللی باید برای حفظ امنیت کشتیرانی بین المللی و انتقال امن نفت همکاری کند.

آل نهیان با ابراز امیدواری از موفقیت آمیز بودن تلاش های اخیر وزیر خارجه ژاپن و وزیر خارجه آلمان برای کاهش تنش ها، افزود: امیدواریم چارچوبی وسیع تر برای همکاری با ایران ببینیم و معتقدیم که توافق برجام دو اشتباه داشت، نخست آنکه کشورهای منطقه در گفت و گوها حضور نداشتند و دوم آنکه این توافق موضوعاتی چون موشک های بالستیک و (ادعای) دخالت ایران در امور داخلی دیگر کشورها را شامل نمی شد.

وزیر خارجه امارات در پایان تاکید کرد: امنیت واقعی، ثبات کشورهای منطقه است چرا که منطقه شریان اصلی انرژی در جهان است و ما این حادث باری دیگر در منطقه تکرار شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։