فا

سیاست

دوشنبه, 27 خرداد 1398 12:30

اردکانیان: قفقاز شمالی دروازه توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه است

رضا اردکانیان گفت: قفقاز شمالی دروازه توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه است.

«آلیک»  -  رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه گفت: قفقاز شمالی دروازه توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه است.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان امروز در دیدار دو جانبه با سرگئی ویکتوروویچ چباتاریف وزیر ناحیه قفقاز شمالی در محل هتل اسپیناس پلاس، افزود: این دروازه نقش مهمی در گسترش روابط خواهد داشت.
وی خواستار تعیین نماینده‌ای از سوی ایران و فدراسیون روسیه برای پیگیری جدی نتایج پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون شد.
عضو کابینه دولت دوازدهم بر ایجاد پایگاه اطلاع‌رسانی در چارچوب همکاری‌های مشترک برای توسعه همکاری استانی شد و خاطرنشان کرد: باید نتایج این کمیسیون و توافق‌های انجام شده در آن به اطلاع فعالان اقتصادی برسد.
وزیر نیرو خواستار آن شد تا تاریخ برگزاری اجلاس بعدی به زمانی موکول شود که حداقل تعدادی از نتایج این اجلاس به مرحله عمل رسیده باشد.
به گفته وی، اکنون افکار عمومی می‌خواهد بداند برگزاری این نوع جلسه‌ها چه نتیجه‌ای برای بهتر شدن وضعیت همکاری‌ها دارد.
اردکانیان خواستار توجه جدی به فعال شدن اتاق‌های بازرگانی برای توسعه روابط استانی شد.

پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش تجاری ایران و منطقه قفقاز شمالی از صبح روز گذشته به مدت سه روز با حضور مقام‌ها و فعالان بخش خصوصی و دولتی دو کشور در شهرهای تهران و اصفهان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։