فا

سیاست

دوشنبه, 27 خرداد 1398 12:36

وزیر نیرو: توسعه روابط اقتصادی با همسایگان با توجه به شرایط تحریمی اولویت دارد

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه گفت: توسعه روابط اقتصادی با همسایگان با توجه به شرایط تحریمی اولویت دارد.

«آلیک» - رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه گفت: توسعه روابط اقتصادی با همسایگان با توجه به شرایط تحریمی اولویت دارد.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان امروز دوشنبه در نشست آغاز کارگروه های استانی پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه افزود: توسعه روابط با همسایگان به خصوص با روسیه که شرایط تحریمی همانند ایران دارد می تواند موثر باشد.
وی با اشاره به علاقه وزیر ناحیه قفقاز شمالی برای توسعه روابط با ایران ادامه داد: اراده سیاسی می تواند به توسعه روابط اقتصادی کمک کند.
اردکانیان خاطر نشان کرد: بدون اراده سیاسی طرح های مشترک اقتصادی به جایی نخواهد رسید.
رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری گفت: پس از تحقق اراده سیاسی باید میدان در اختیار فعالان اقتصادی قرار گیرد و استان های همجوار دو کشور باید در این خصوص برنامه داشته باشند.
اردکانیان ادامه داد: وزارت کشور ایران به طور جدی دنبال توسعه روابط استانی بین دو کشور است تا فعالیت های اصلی شکل بگیرد.
وزیر نیرو به شکل گیری انتظار عمومی برای آگاهی از نتایج این نوع اجلاس ها اشاره کرد و گفت: باید نتایج ملموس به اطلاع مردم رسانده شود.
وی از حضور ۱۰ تن از معاوناناقتصادی استانداری های کشور در این جلسه خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح های استانی خوبی برای توسعه روابط آماده شده است.
اردکانیان گفت: اجرای تنها یک پروژه اثری به مراتب بیشتر از چندین اجلاس به همراه خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։