فا

سیاست

پنج شنبه, 30 خرداد 1398 12:48

تخت روانچی: آمریکا در پی پوشاندن شکست سیاست‌های خود در افغانستان است

مجید تخت روانچی با رد اتهامات آمریکا علیه ایران مبنی بر تلاش برای ایجاد ناامنی در افغانستان، گفت این اتهامات با هدف انحراف افکار عمومی از شکست سیاست‌های ۱۸ سال گذشته این کشور در افغانستان مطرح می شود.

«آلیک» - نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با رد اتهامات آمریکا علیه ایران مبنی بر تلاش برای ایجاد ناامنی در افغانستان، گفت این اتهامات با هدف انحراف افکار عمومی از شکست سیاست‌های ۱۸ سال گذشته این کشور در افغانستان مطرح می شود.

به گزارش ایرنا، مجید تخت روانچی روز گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل که با موضوع افغانستان برگزار شد، افزود: ملت افغانستان از سال‌ها اشغال، تجاوز، حضور نیروهای خارجی و ترور بیزار بوده و خواهان صلح است.

وی ادامه داد لازمه پایدار بودن صلح این است که توسط افغانها و برای افغانها ایجاد شود و این به این معنا است که نه می‌توان صلح را از خارج به مردم افغانستان دیکته کرد و نه بدون در نظر گرفتن دغدغه‌های واقعی و نیازهای حقیقی این ملت بزرگ، آن را ایجاد کرد.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل همچنین با اشاره به دستاوردهای مردم افغانستان که در نتیجه سالها فداکاری و تلاش‌های طولانی آنها حاصل شده است، گفت این دستاوردها باید در فرایند صلح حفظ و تقویت شوند.

روانچی با اشاره به حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران از افغانستان، از جمله میزبانی از میلیونها پناهنده افغان، گفت ایران به حمایت‌های خود از افغانستان ادامه خواهد داد و در این راستا آمادگی دارد در هماهنگی با دولت این کشور، نقش فعالانه‌ای در تسهیل روند صلح این کشور ایفا کند.

وی همچنین با اشاره به مشکل قاچاق مواد مخدر از افغانستان به اروپا از طریق ایران و نیز کمک‌های ناکافی در این زمینه، خواستار مساعدت جامعه جهانی شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։