فا

سیاست

سه شنبه, 04 تیر 1398 09:17

مدودف: آمریکا با خروج از برجام اوضاع خاورمیانه را متشنج کرد

مدودف با اشاره به مذاکرات خود با همتای فرانسوی و تلاش برای کاهش تنش ها پیرامون ایران گفت: وضعیت کنونی منطقه خاورمیانه تا اندازه زیادی بر اثر خروج آمریکا از برجام بروز کرده است و این مساله کاملا آشکار است.

«آلیک» - نخست وزیر روسیه با اشاره به مذاکرات خود با همتای فرانسوی و تلاش برای کاهش تنش ها پیرامون ایران گفت: وضعیت کنونی منطقه خاورمیانه تا اندازه زیادی بر اثر خروج آمریکا از برجام بروز کرده است و این مساله کاملا آشکار است.

به گزارش ایرنا، دیمیتری مدودف روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه اظهار داشت: ما تمام تلاش‌های ممکن را برای جلوگیری از انفجار اوضاع خاورمیانه به کار خواهیم گرفت.

نخست وزیر روسیه همچنین بر اهمیت گفت وگوها برای حل و فصل وضعیت پیرامون ایران تاکید کرد.

مدودف گفت: در این شرایط اهمیت فراوان دارد که تماس‌ها و همکاری‌ها و امکان برای تبادل نظر حفظ شود تا از متشنج‌تر شدن اوضاع خاورمیانه جلوگیری کنیم.

وی افزود: با طرف فرانسوی در خصوص تنش‌هایی که در شرایط کنونی در خاورمیانه وجود دارد و شرایط بسیار نامناسب در منطقه حاکم شده است گفت وگو کردیم.

 

** تکذیب انتشار اطلاعات نادرست در اروپا

نخست وزیر روسیه گفت که موضوع انتشار اطلاعات نادرست در کشورهای اتحادیه اروپا از سوی منابع روسی در مذاکرات با نخست وزیر فرانسه مطرح و بررسی شد.

وی خاطرنشان کرد که این موضوع از سوی کمیسیون اروپا در گزارشی مطرح شده و روسیه آن را رد کرده است.

 

** توافق برای تعمیق روابط روسیه و فرانسه

نخست وزیر روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت که با همتای فرانسوی بر سر توسعه همکاری‌های دوجانبه توافق کرده است.

مدودف اظهار داشت: بین روسیه و فرانسه روابط اقتصادی گسترده‌ای برقرار شده و در شرایط تحریم‌ها و جنگ تجاری آن را نمی‌توان قطع کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։