فا

سیاست

سه شنبه, 04 تیر 1398 14:57

روسیه: تحریم های جدید گفته های واشنگتن برای مذاکره با ایران را بی اعتبار می کند

ریابکوف گفت: واشنگتن برای رسیدن به گفت و گو با تهران باید در رفتار خود تجدیدنظر کند و تحریم های جدید همه گفته های مقامات واشنگتن برای مذاکره با ایران را بی اعتبار می کند.

«آلیک» - معاون وزیر خارجه روسیه گفت: واشنگتن برای رسیدن به گفت و گو با تهران باید در رفتار خود تجدیدنظر کند و تحریم های جدید همه گفته های مقامات واشنگتن برای مذاکره با ایران را بی اعتبار می کند.

به گزارش ایرنا، سرگئی ریابکوف امروز در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا باید سیاست خود در فشار حداکثری بر ایران را تغییر دهد و در آن صورت ممکن است شانس برای گفت وگوهای سازنده فراهم شود.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین از تحریم های جدید آمریکا در مورد ایران انتقاد کرد و آن را بی سابقه خواند و افزود: این تحریم ها همه پیام های واشنگتن مبنی بر آمادگی برای مذاکرات را بی اعتبار می کند و به صفر می رساند.

ریابکوف گفت: تحریم هایی که آمریکا روز گذشته در مورد ایران وضع کرد حکایت از بی تمایلی واشنگتن برای گفت وگو و مذاکره با ایران دارد.

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به ادعاهای مقامهای آمریکا مبنی بر علاقه مندی و آمادگی برای مذاکره با ایران تحریم ها و تهدیدهای آمریکا را مانع از این امر خواند و اظهار داشت: زیرا که نمی توان زیر رگبار اسلحه ها در معنای واقعی و مجازی آن گفت وگو کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر گونه اقدام در جهت تشدید تنش های سیاسی و نظامی در منطقه خلیج فارس و هر منطقه دیگر، به طور اساسی متناقض حل و فصل وضعیت پیرامون برجام و عادی سازی اوضاع خاورمیانه است.

ریابکوف افزود: در شرایط کنونی شاهد هستیم که متاسفانه حتی تماس هایی که دولت آمریکا ازجمله با متحدان منطقه ای خود می گیرد، برای منسجم کردن جبهه ضدایرانی هدف گیری شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։