فا

سیاست

سه شنبه, 15 مرداد 1398 11:45

ظریف: مستقل بودن سخت اما شیرین است

ظریف با بیان اینکه علاقه داریم ضمن وابسته نبودن روابط خوبی [با جهان] داشته باشیم، گفت: با اتکا به مردم توانسته ایم در روابط خارجی تجربه کنیم؛ مستقل بودن هم سخت و هم شبرین است.

«آلیک» - وزیر امور خارجه با بیان اینکه علاقه داریم ضمن وابسته نبودن روابط خوبی [با جهان] داشته باشیم، گفت: با اتکا به مردم توانسته ایم در روابط خارجی تجربه کنیم؛ مستقل بودن هم سخت و هم شبرین است.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف امروز سه شنبه در دیدار رئیس جمهوری با مدیران ارشد وزارت امور خارجه گفت: دیپلماسی مستقل علاوه بر مزایای بسیار بزرگ، چالش سنگینی هم دارد که آن این است که کسی در دنیا دیپلماسی مستقل را بر نمی تابد.

وی ادامه داد: دیپلماسی مستقل، دیپلماسی است که در دریای متلاطم روابط بین الملل بتواند با استفاده از موقعیت ها و ظرفیت ها ویژه، راه باز کند و این راه را به جلو برود.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه راهی برابر دیپلماسی مستقل از قبل گشوده نیست و باید گشوده شود، گفت: وظیفه همکاران من بسیار دشوار است برای ما بزرگترین افتخار این است که وقتی در صحنه بین المللی حاضر می شویم به رغم همه سختی ها می توانیم برابر ۶ قدرت بزرگ جهانی پشت یک میز بنشینیم و افتخار کنیم که وابسته به هیچ کدام آنها نیستیم.

ظریف با بیان اینکه علاقه داریم ضمن وابسته نبودن روابط خوبی [با جهان] داشته باشیم، یادآور شد: با اتکا به مردم توانسته ایم این شیرینی را در روابط خارجی تجربه کنیم که مستقل بودن هم سخت و هم شبرین است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։