فا

سیاست

پنج شنبه, 17 مرداد 1398 09:41

روسیه از تازه ترین هواپیمای بدون سرنشین خود رونمایی کرد

وزارت دفاع روسیه با انتشار فیلمی از تازه ترین هواپیمای بدون سرنشین خود که آخوتنیک یا شکارچی نام دارد پرده برداشت.

«آلیک» - وزارت دفاع روسیه با انتشار فیلمی از تازه ترین هواپیمای بدون سرنشین خود پرده برداشت.

به گزارش ایرنا، فیلم پرواز موفق این هواپیما که آخوتنیک یا شکارچی نام دارد در حساب کاربری توئیتر وزارت دفاع روسیه نخستین بار منتشر شد.

گفته شده که این هواپیما توسط شرکت سوخو ساخته شده است و توانسته در نخستین پرواز آزمایشی بیش از 20 دقیقه در آسمان باشد.

گفتنی است، نزدیک به دو سال پیش رئیس جمهوری روسیه از موشک هایی سخن گفته بود که می توانند به مدت زمان نامحدود در فضا حرکت کنند و پس از دریافت دستور به هر هدفی در هر نقطه جهان برخورد کنند.

ولادیمیر پوتین در سخنرانی خود که چند هفته پیش از شروع هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد، از چند تکنولوژی دیگر نیز یاد کرد که به گفته وی، روسیه را تبدیل به برترین کشور جهان در حوزه دفاع هوشمند کرده است.

وی افزود: هر کشوری که دست به حمله اتمی به روسیه بزند در واقع دست به پایان دنیا زده است چرا که اگر روسیه نباشد دلیلی ندارد که دیگر دنیا وجود داشته باشد.

تازه ترین هواپیمای بدون سرنشین روسیه در حالی رونمایی شده است که هفته گذشته مسکو و واشنگتن از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد خارج شدند و آمریکا نیز ادعا کرد که بزودی سامانه موشکی خود را در آسیا مستقر خواهد کرد مساله ای که خشم چین را در پی داشت.

آمریکا به دنبال عقد پیمان موشکی جدید با چین و روسیه است با این وجود روس ها معتقدند که نیازی به از بین بردن پیمان موشکی نبود و روسیه و آمریکا می توانستند با مذاکره پای دیگر کشورها را نیز به عضویت در این پیمان باز کنند.

چینی ها همواره از مذاکره در خصوص سیستم موشکی خود خودداری کرده اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։