فا

سیاست

شنبه, 26 مرداد 1398 12:22

دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور خطاب به سران آمریکایی: همه ملت ایران را تحریم کنید تا بفهمید حادثه‌ای رخ نمی‌دهد / هیمنه ایران باعث عقب‌نشینی انگلیسی‌ها شد

دکتر علی لاریجانی گفت: متأسفانه ملت آمریکا گرفتار رهبران دُن کیشوتی شده‌اند که با توهمات و خیالات، صحنه بین‌المللی را برای ارضای خود ترسیم می‌کنند.

«آلیک» - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه ملت آمریکا گرفتار رهبران دُن کیشوتی شده‌اند که با توهمات و خیالات، صحنه بین‌المللی را برای ارضای خود ترسیم می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه، 26 مرداد ماه) در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک میلاد با سعادت امام هادی(ع) به ملت بزرگ ایران و نمایندگان، گفت: امیدواریم حجاج عزیز با پایان اعمال حج با سلامتی و اعمال مقبول به وطن خویش بازگردند، همچنین عید سعید غدیر که روز اکمال دین و اتمام نعمت بر مؤمنان است به همه مسلمانان و ملت عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 

حادثه غدیر نقطه عطف در تاریخ اسلام است

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حادثه غدیر که نقطه عطف در تاریخ اسلام است توسط 110 صحابی روایت شده است، اظهار داشت: رسول الله(ص) در چنین روزی خطبه مهمی ایراد فرمودند و در فرازی از آن فرمودند خداوند چنین به من وحی کرد «یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ فی علی یعنی فی الخلافت علی بن ابیطالب(ع) وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ» ای پیامبر! آنچه را از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شد، ابلاغ کن، درباره علی(ع) یعنی خلافت علی بن ابیطالب(ع) اگر چنین نکنی، پیامش را نرسانده‌ای و خدا تو را از گزند مردم نگاه می‌دارد.

وی ادامه داد: پیامبر(ص) فرمود ای مردم! من در رساندن آنچه خداوند بر من نازل کرده کوتاهی نکردم و من سبب نزول این آیه را برای شما بیان می کنم؛ جبرئیل 3 مرتبه بر من نازل شد و از طرف خداوند سلام پروردگارم رساند که او سلام است. مرا مأمور کرد در این اجتماع به پا خیزم و بر هر سفید و سیاهی اعلام کنم علی بن ابیطالب(ع) برادر من، وصی من و  جانشین من بر امتم و امام بعد از من است و نسبت او به من همانند هارون به موسی(ع) است جز اینکه پیامبری بعد از من نیست و او صاحب اختیار شما بعد از خدا و رسولش است.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: امیدواریم مسلمانان در مکتب علوی که پیامبر(ص) فرمود «اَنَا مَدِینَةُ الْعِلْمِ وَ عَلِیٌّ بَابُهَا»، راه رستگاری را یافته و عزت خویش را بازیابند.

 

جنگ 33 روزه پرونده توهمی خاورمیانه جدید را به پروژه خاورمیانه مقاومت تبدیل کرد

وی همچنین در ادامه با اشاره به سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به میهن اسلامی، یادآور شد: آزادگان مجاهد عزتمندانه زیستند و آبروی ملت مجاهد ایران را به بهترین نحو حفظ کردند و همیشه مجاهدت های آنها در خاطر ملت ایران باقی خواهد ماند و عزیز و سرافراز هستند و خواهند بود.

دکتر لاریجانی در ادامه سالروز جنگ 33 روزه را که با مقاومت جانانه ملت رشید لبنان و حزب الله قهرمان سیلی محکمی به صهیونیست ها و آمریکایی ها زدند به رهبر مجاهد حزب الله جناب آقای سیدحسن نصرالله و صدیق گرامی جناب آقای نبیه بری تبریک گفت و افزود: جنگ 33 روزه پرونده توهمی خاورمیانه جدید را که آمریکایی ها طراحی کرده بودند به پروژه خاورمیانه مقاومت تبدیل کرد که ثمرات آن در کل منطقه منتشر شد.

 

هیمنه ایران باعث عقب‌نشینی انگلیسی‌ها در اقدام ایذایی و دزدانه اخیر آنها شد

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در روزهای گذشته ایستادگی و صلابت ملت ایران جلوه ای از جلوات خود را نشان داد و انگلیسی ها فهمیدند شرایط امروزی ایران شرایط گذشته نیست که با دسیسه بتوانند قدرت نمایی کنند و مجبور شدند از سرقت دریایی خود دست بردارند.

وی در ادامه با یادآوری اینکه انگلیسی ها در گذشته با هماهنگی آمریکا، کودتای 28 مرداد را سازمان داده بودند تا حکومت ملی مصدق را سرنگون کنند و دولت دست نشانده پهلوی را برای چند دهه بر ایران مسلط کنند، اظهار داشت: شرایط آن روز را با قدرت و هیمنه امروز ایران مقایسه کنید که در یک اقدام ایذایی و دزدانه مجبور شدند از اقدام خود عقب نشینی کنند.

 

امروز آمریکا با استیصال کامل آخرین تیرهای شکسته خود را رها می‌کند

دکتر لاریجانی ادامه داد: این قدرت را انقلاب اسلامی به رهبری امام(ره) و رهبری داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) و ایستادگی ملت فراهم کرد. آمریکا که آن روز با کمک ایادی خود توانست کودتا در ایران راه بیاندازد امروز با استیصال کامل آخرین تیرهای شکسته خود را رها می کند که برای این کشور که ادعای ابرقدرت می کند خجالت آور است که وزیر خارجه ایران، وزارت اطلاعات و صداوسیما را تحریم می کند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان خطاب به آمریکایی ها اضافه کرد: مثلا این اقدامات قدرت شما را نشان می دهد یا بیچارگی و درماندگی شما را نشانگر است؟ اقدامات شما چه تأثیری دارد؟ اگر فکر می کنید این کارها قدرت نمایی است بدانید همه ملت ایران در مقابل شما ایستاده اند، پس همه را تحریم کنید تا بفهمید حادثه ای رخ نمی دهد. ملت آمریکا متأسفانه گرفتار رهبران دُن کیشوتی شده اند که با توهمات و خیالات صحنه بین المللی را برای ارضای خود ترسیم می کنند.

 

آمریکایی ها از فرط توهم دچار تناقض‌گویی‌های ابلهانه شده‌اند

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی‌ها از فرط توهم دچار تناقض گویی های ابلهانه شده اند، گفت: از یک طرف می گویند ما آماده مذاکره هستیم و واسطه می فرستند و از سوی دیگر وزیر خارجه را تحریم می کنند. ضمنا عوام هم هستند و تاریخ نمی دانند. اخیرا آقای جان هوک اظهار نظری درباره کودتای 28 مرداد کرده است که نشان می دهد چقدر با تاریخ بیگانه هستند. او گفته است اصلا آمریکا در این کودتا نقش نداشت و رهبران سیاسی-مذهبی ایران حکومت ملی را سرنگون کردند. فراموش کرده اند آنقدر موضوع روشن بود که وزیر خارجه اسبق آمریکا درباره کودتای 28 مرداد از ملت ایران عذرخواهی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران در مکتب علوی رشد فکری یافتند. اهل مجاهدت هستند تا عزتمندانه زندگی کنند و شرف ایرانیت خود را به حراج نمی گذارند و با مقاومت خود آمریکا را پشیمان می کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։