فا

سیاست

شنبه, 26 مرداد 1398 12:26

خلبانان هواپیمای فرود آمده در مزرعه ذرت قهرمان ملی روسیه شدند

ولادیمیر پوتین اعلام کرد: به خلبانان هواپیمای مسافربری که روز پنجشنبه موفق شدند با فرود اضطراری در یک مزرعه ذرت جان 233 انسان را نجات دهند، عنوان قهرمان ملی روسیه اعطا خواهد شد.

«آلیک» - رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: به خلبانان هواپیمای مسافربری که روز پنجشنبه موفق شدند با فرود اضطراری در یک مزرعه ذرت جان 233 انسان را نجات دهند، عنوان قهرمان ملی روسیه اعطا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین در ابتدای جلسه با اعضای دائم شورای امنیت روسیه این مطلب را بیان کرد و گفت که به خلبان و کمک خلبان این هواپیما عنوان قهرمان فدراسیون روسیه اعطا خواهد شد ضمن اینکه به سایر اعضای خدمه پرواز پاداش شجاعت اهدا می شود.

گفتنی است روز پنجشنبه (24 مرداد ماه) یک فروند هواپیمای مسافربری ۳۲۱ Aشرکت هواپیمایی اورال روسیه در مسیر ژوکوفسکی - سیمفروپل با ۲۲۶ سرنشین و هفت خدمه به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد و در پی این حادثه ۲۳ نفر مصدوم شدند.

براساس گزارش های اولیه دقایق کوتاهی پس از برخاستن این هواپیما از باند فرودگاه، خلبان متوجه می شود که موتور با دسته ای از مرغان دریایی برخورد کرده و موتور هواپیما با مشکل فنی مواجه شده است از این رو درخواست فرود اضطراری داد.

با این وجود هواپیما هرگز به فرودگاه نرسید چرا که خلبان تصمیم گرفت به دلیل احتمال نرسیدن به فرودگاه، آن را در مزرعه ذرت در نزدیکی مسکو به زمین بنشاند که موفق به این کار هم شد.

شرکت هواپیمایی اورال صاحب این هواپیما اعلام کرده است که میزان خسارت وارده به این هواپیما به اندازه ای زیاد است که دیگر امکان استفاده از آن وجود ندارد.

تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می دهد که هواپیما در مکانی بیرون از باند فرودگاه و در مزرعه ذرت متوقف شده است.

دمیر یوسوپو خلبان این هواپیما که یک روس مسلمان است، در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه مردم از او به عنوان یک قهرمان یاد می کنند، گفت: فکر می کنم به وظیفه خود عمل کرده ام و هر کس دیگری نیز جای من بود چنین تصمیمی می گرفت، اول می خواستم به فرودگاه بازگردم اما همه چیز به سرعت اتفاق افتاد و در نهایت تصمیم گرفتیم که فقط بر روی زمین فرود بیاییم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։