فا

سیاست

شنبه, 26 مرداد 1398 12:32

حرکت «گریس ۱» به سمت بنادر مدیترانه ادامه دارد

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی «گریس ۱» را نادرست دانست و گفت: این کشتی بعد از رفع توقیف، در حال طی کردن مسیر خود به سمت بنادر مدیترانه است.

«آلیک» - معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی «گریس ۱» را نادرست دانست و گفت: این کشتی بعد از رفع توقیف، در حال طی کردن مسیر خود به سمت بنادر مدیترانه است.

جلیل اسلامی امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان اینکه نام این نفتکش به «آدریان دریا» تغییر یافته است، افزود: موضوعات مربوط به توقیف مجدد این نفتکش صحت ندارد و اخبار رسمی در خصوص وضعیت این نفتکش ایرانی به زودی منتشر خواهد شد.

اسلامی اضافه ‌کرد: اتفاق جدیدی برای نفتکش ایرانی رخ نداده است.

نفتکش ایرانی «گریس ۱» حدود ۴۰ روز پیش به بهانه «نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه» توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد. در پی توقیف این نفتکش، برخی منابع خبری مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است اما دولت محلی منطقه جبل‌الطارق پس از انجام بررسی‌های آزمایشگاهی دقیق تأکید کرد که نفتکش گریس‌ یک تنها حامل نفت خام بوده است.

دادگاه عالی جبل‌الطارق ابتدا در روز جمعه ۱۴ تیر حکم توقیف این نفتکش حامل نفت ایران را به‌ مدت ۱۴ روز تمدید کرد و پس از پایان این دوره بار دیگر حکم به تمدید ۳۰ روزه توقیف نفتکش «گریس ۱» داد.

پنجشنبه هفته گذشته دادگاه جبل‌الطارق حکم آزادی این نفتکش را صادر کرد.

خبرگزاری فرانسه بامداد امروز خبر داد که دادگاهی در آمریکا بر اساس شکایت دولت این کشور، حکم توقیف نفتکش «گریس ۱» در جبل طارق را صادر کرده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։