فا

سیاست

پنج شنبه, 31 مرداد 1398 12:48

تسلط ارتش سوریه بر بخش اعظم شهر راهبردی خان شیخون

یک منبع نظامی سوری به اسپوتنیک گفت: ارتش سوریه بر بخش اعظم شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب مسلط شده است و در حال حاضر در حال پاکسازی و مین زدایی و جمع آوری بمبها از آن است.

«آلیک» - یک منبع نظامی سوری به اسپوتنیک گفت: ارتش سوریه بر بخش اعظم شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب مسلط شده است و در حال حاضر در حال پاکسازی و مین زدایی و جمع آوری بمبها از آن است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع نظامی سوری به اسپوتنیک گفت: ارتش سوریه بر بخش اعظم شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب  به ویژه بر بخش های شمالی آن مسلط شده است و در حال حاضر در حال پاکسازی و مین زدایی و جمع آوری بمبها از آن است. فقط بخش های جنوبی شهر به سمت مورک باقیمانده است.

این منبع بیان کرد: صبح امروز ارتش سوریه بر بخش اعظم شهر خان شیخون مسلط شده است.

به گفته این منبع نظامی سوری؛ با تسلط بر خان شیخون؛ کفرزیتا، اللطامنه، مورک و لطمین در حومه شمالی حماه از حیث نظامی ساقط شده محسوب می شوند.

گفتنی است که روز گذشته نیروهای ارتش سوریه پس از ۶ سال از تسلط گروه تروریستی جبهه النصره بر شهر راهبردی خان شیخون وارد محله های این شهر شدند.

بر اساس این گزارش؛ ارتش سوریه برای اولین بار از مارس ۲۰۱۴ که جبهه النصره بر این شهر چنگ انداخته بود، وارد محله های خان شیخون در جنوب استان ادلب شدند.

همزمان خبرنگار النشره هم گزارش داده بود: ارتش سوریه شروع به پاکسازی شهر خان شیخون پس از فرار تروریستها از آن کرده است.

شهر خان شیخون از اهمیت راهبردی فراوانی برخوردار است زیرا بر جاده های حیاتی مشرف است و نقطه تلاقی میان حومه شرقی، غربی و شمالی ادلب است و سیطره بر آن اولین گام برای بازگشایی جاده حیاتی میان حلب پایتخت اقتصادی سوریه و دمشق پایتخت سیاسی آن است.

از بُعد نظامی هم سیطره ارتش سوریه بر خان شیخون راه را در برابر نیروهای ارتش سوریه برای پیروزی های بیشتر هموار می کند تا به سوی کفر سجنه و معره النعمان در شمال پیش بروند. تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به مثابه محاصره مساحت قابل توجهی در حومه شمالی حماه و آنچه مثلث مرگ نامیده می شود، است.

با محاصره گروههای تروریستی در حومه شمالی حماه، راهی در برابر آنها جز مرگ یا فرار از منطقه با کمک ترکیه به سوی ادلب باقی نمی ماند. این مفهومش آزادسازی همه حومه شمالی حماه است و شهرهای محرده و سقیلبیه نفس خواهند کشید و دیگر حملات راکتی که روزانه به آنها می شود، تمام خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։