فا

سیاست

سه شنبه, 05 شهریور 1398 09:22

وانگ یی: ایران باید از مزایای اجرای برجام بهره مند شود

وانگ یی ضمن اعلام پشتیبانی کشورش از همه تلاش ها جهت حفظ برجام گفت: چین خواست عادلانه ایران را درک کرده و معتقد است در مقابل ادامه اجرای برجام، ایران باید از پاداش شایسته بهره مند شود.

«آلیک» - وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین ضمن اعلام پشتیبانی کشورش از همه تلاش ها جهت حفظ برجام گفت: چین خواست عادلانه ایران را درک کرده و معتقد است در مقابل ادامه اجرای برجام، ایران باید از پاداش شایسته بهره مند شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از تارنمای وزارت امور خارجه چین، وانگ یی عصر روز گذشته در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پکن افزود: چین از تلاش های جهانی برای حمایت همه جانبه از برنامه هسته ای ایران موسوم به «برجام» حمایت خواهد کرد.

او تصریح کرد: چین به عنوان کشور مسئولیت شناس مایل است ضمن اجرای برجام و انجام وظایف بین المللی خود، برای تنش زدایی در منطقه خلیج فارس نقش سازنده ایفا کند.

وانگ یی با اشاره به ناآرامی کنونی جهانی و افزایش یک جانبه گرایی و زورگویی سیاسی گفت: چین و ایران به عنوان شرکای همه جانبه راهبردی لازم است به تقویت رایزنی راهبردی بپردازند.

او گفت: چین مایل است همراه با دیگر کشورها، به طور مشترک از چندجانبه گرایی دفاع کرده و ضمن پایبندی بر قواعد اساسی مناسبات بین المللی، از حقوق و منافع مشروع کشورها حراست کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։